تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۷در ۹:۱۸ ب٫ظ کد خبر:18333

واحد حقوق شهروندی پایگاه خبری مکران بررسی کرد:شورای شهر بندرعباس کارت زرد گرفت

واحد حقوق شهروندی پایگاه خبری مکران؛ هوشنگ غنی زاده: معمای لاینحل " توپ انداختن در زمین یکدیگر" به هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر بندرعباس هم رسید که در پایان جلسه نیز علیرغم تاکید مدافعین حقوق معلولین مبنی بر تشریح خروجی جلسه، مصوباتی نیز نداشت. شهردار ...

واحد حقوق شهروندی پایگاه خبری مکران؛ هوشنگ غنی زاده: معمای لاینحل ” توپ انداختن در زمین یکدیگر” به هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر بندرعباس هم رسید که در پایان جلسه نیز علیرغم تاکید مدافعین حقوق معلولین مبنی بر تشریح خروجی جلسه، مصوباتی نیز نداشت.

شهردار بندرعباس به عنوان مهمان ویژه طبق معمول در دسترس نیست و جلسه شورا با مرثیه ای برای معلولان که شورا به معلولیت خودش اعتراف کرده، آغاز شد. در ابتدای جلسه دانش رییس شورا با تشریح دو مقوله روند رسیدگی به اخذ مالیات بر ارزش افزوده و لایحه مدیریت یکپارچه شهری ضمن حمایت از اشتغال معلولین از خرید البسه کارگر تنظیف شهرداری بندرعباس از خارج از استان خبر داد و بر لزوم مناسب سازی همه پارک ها برای استفاده معلولان تاکید کرد.

نماینده جامعه معلولین هرمزگان که به اتفاق خانمش در جلسه حضور داشت اصلی ترین مشکل معلولین را عدم تبیین حقوق شهروندی معلولین دانست و معلول این قشر کم درآمد را به قشر بی درآمد تعبیر کرد و گفت: چرا در قطب اقتصادی کشور همچنان محروم هستیم و علیرغم ایجاد کارگاه خیاطی صنایع غرب و حتی شهرداری سفارشات خرید البسه را به تهران می دهند؛ اما به بندرعباس نمی دهند.!

وی به تفاوت قیمت ها اشاره کرد و گفت این تفاوت قیمت ها معنی دار نیست و مناطق آزاد نیز نه تنها حمایت نمی کنند بلکه تافته جدا بافته هستند.

نماینده جامعه معلولین مقتدایی را استانداری مقتدر تلقی کرد که نتوانست وارد حیاط خلوت مناطق آزاد شود و گفت: ما اشتباهی را مرتکب شدیم که با ایجاد پارک تخصصی معلولان جداسازی معلولان را بار دیگر رقم می زنیم و در خصوص تخلف مدیران به استناد قانون جامع معلولان، اگر شکایت کنیم حبس و جریمه را به دنبال خواهد داشت.

رییس شورا نیز از نماینده معلولان خواست تا شکایت ها را پیگیری کنند و بدعت ها را بشکنند.

اگر چه این جلسه تا خروج خبرنگاران از سالن جلسات خروجی نداشت اما در این جلسه بر ضرورت تشکیل کمیته پیگیری مصوبات شورا در جلسات آتی تاکید شد.

دو نماینده جامعه معلولان استان” محمد حسین استاد” که با ویلچر در حال خروج از جلسه بودند در پاسخ به ما مبنی بر خروجی جلسه چیست؟ با کنایه خارج شدن از جلسه را خروجی جلسه پنداشت.

روابط عمومی شورای شهر نیز قول مساعد(وعده سر خرمن) داد تا مصوبات شورای شهر را به پایگاه خبری مکران انتقال دهد…..منتظر می مانیم.

عکاس: محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi