تاریخ انتشار:۰۷ دی ۱۳۹۷در ۷:۰۳ ب٫ظ کد خبر:18580

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس خبر داد:بهره برداری از طرح ورودی راه آهن در سال آینده/ ۲ میلیارد مانده بدهی اداره بندر به شهرداری

به گزارش مکران به نقل ازآفتاب جنوب: مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس گفت: قرارداد ورودی راه‌آهن را به مزایده گذاشتیم و امیدواریم امسال شروع به کار کند و بتوانیم تا سال ۹۸ آن را به بهره‌برداری برسانیم. روح الله مرادی زاده در نشست خبری اظهار داشت: ...

به گزارش مکران به نقل ازآفتاب جنوب: مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس گفت: قرارداد ورودی راه‌آهن را به مزایده گذاشتیم و امیدواریم امسال شروع به کار کند و بتوانیم تا سال ۹۸ آن را به بهره‌برداری برسانیم.

روح الله مرادی زاده در نشست خبری اظهار داشت: طرح تپش طرح نویی است و ابتدا باید از مجتمع‌ها آغاز شود و در صورت نتیجه مطلوب به سایر محلات نیز انتقال دهیم، طرح‌های بوم گردی همچون ساخت هتل‌ها، سنگ‌فرش کوچه‌ها و … برای محلات قدیمی بندرعباس در نظر گرفتیم که آن را از محله سورو آغاز کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در طرح تپش ، بر اساس نیاز محلات کار تعیین می‌کنیم در این خصوص در هر سه ناحیه حدود ۳۰۰ میلیون تومان قرارداد داریم، عنوان کرد: طرح تپش (تفکیک پسماند شهری) را در حال اجرا هستیم، روزانه ۴۰ میلیون تومان هزینه جمع‌آوری زباله تنها در منطقه سه شهر بندرعباس است، در قرارداد جدید سال ۹۷ در هر منطقه ۶ آموزشگر داریم که محله به محله تفکیک پسماند شهری در مبدأ را به مردم آموزش می‌دهیم.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس از بدهی اداره بندر به شهردار ی خبر دادو افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ۶ میلیارد تومان بدهی که بابت پروانه ساختمان به ما داشت دو میلیارد تومان آن را پرداخت کرده، دو میلیارد تومان تخفیف دادیم و هنوز دو میلیارد تومان بدهی به شهرداری منطقه سه بندرعباس دارند و خواهش داریم ادارات بدهی‌های خود را به شهرداری پرداخت کنند.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس ابراز داشت:در بودجه ۹۷ خیلی از بودجه‌های عمرانی را به سمت مبلمان شهری اختصاص دادیم که در سال ۹۸ هم رویکردمان به همین شکل خواهد بود.

روح‌الله مرادی زاده اظهار کرد: شهرداری ارگانی درآمد هزینه است و بودجه‌ای از سمت دولت ندارد، بودجه ما در سال جاری ۸۸ میلیارد است حدود ۴۳ میلیارد برای کارهای عمرانی و حدود ۳۷ میلیون برای کارهای اجرایی هزینه شده است.

وی افزود: در ساخت زمین ورزشی خساستی به خرج نمی‌دهیم و اگر فضا داشته باشیم تا جایی که می‌توانیم و نیاز است زمین ورزشی می‌سازیم، زمین والیبال بو بسکتبال در حال ساخت است که دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس تصریح کرد: سال گذشته ۸۰ میلیارد بودجه داشتیم و بیش از یک میلیارد مازاد آن را محقق کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ساخت و بهسازی پارک‌های محله‌ای نیز از برنامه‌های اصلی ما است، پارک محله‌ای امیرآباد را در حال ساخت هستیم و دو اصلاح هندسی نیز داشته‌ایم، در سال آینده در محله شمیلی ها فضای سبز با ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار ساخته خواهد شد.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس افزود: ساخت ورودی برای دسترسی به ساحل برای جلوگیری از عبور و مرور خودروها به ساحل سورو را در دست اجرا داریم، احداث فاز دوم پارک سورو را نیز داشته‌ایم، بوستان سورو دو کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی دارد و درحال‌توسعه آن هستیم.

مرادی زاده بیان کرد: پیاده‌روسازی، احداث پارک کودک، ایجاد فضای سبز، ادامه ساخت پارک آکواریوم بندرعباس، ساخت دو پل به طول ۴۰۰ متر که اجرای آن به عهده معاونت عمرانی شهرداری است، ساخت پل غیر هم‌سطح قدس از برنامه‌های دست اجرای شهرداری منطقه سه بندرعباس است.

وی ادامه داد: از کارهای دیگری که در دست اقدام داریم ساخت آلاچیق در کنار چراغ‌های پیاده‌رو در بلوار امام سجاد بندرعباس است.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس اضافه کرد: به دنبال این هستیم روشنایی بلوار پاسداران و بلوار امام سجاد را ساماندهی کنیم، در بودجه ۹۷ خیلی از بودجه‌های عمرانی را به سمت مبلمان شهری اختصاص دادیم که در سال ۹۸ هم رویکردمان به همین شکل خواهد بود.

وی افزود: قراردادی در خصوص ساماندهی سگ‌های بلاصاحب به یک سازمان مردم‌نهاد بشسته شده و به ازای جمع‌آوری هر سگ حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه خواهد شد.

مرادی زاده عنوان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم ساخت زیرساخت‌های شهرک پیامبر اعظم به عهده اداره کل راه و شهرسازی است و ما باوجوداینکه هنوز پروژه تحویل ما نشده و در حد توان خود بودجه‌ای برای جمع‌آوری زباله‌ها، روشنایی برخی راه‌ها و … اختصاص داده‌ایم.

مرادی زاده ابراز کرد: تندیسی از ناصر عبداللهی ساخته شد که با اعتراض خانواده‌اش مواجه شد، تندیس دیگری قرار شد زیر نظر فرزند آقای عبدالهی ساخته شود که ساخته شده و ما منتظر تائید ایشان هستیم و زیرساخت نصب آن را نیز آماده داریم، به دنبال احداث و بهره‌برداری از زمین ورزش‌های ساحلی با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان هستیم و امیدوارم بندرعباس به قطب ورزش‌های ساحلی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP