تاریخ انتشار:۲۳ دی ۱۳۹۷در ۱:۲۰ ب٫ظ کد خبر:18745

بیش از ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند

بیش از ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند به گزارش مکران: نماینده مردم ۵ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس گفت: بالای ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند احمد حمزه در گفت‌و‌گو ...

بیش از ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند
به گزارش مکران: نماینده مردم ۵ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس گفت: بالای ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند
احمد حمزه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: متاسفانه وضعیت مدارس در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان خوب نیست و بخش قابل توجهی از مدارس موجود تخریبی هستند که نیاز به مقاوم‌سازی و بازسازی آنها بسیار زیاد است.
وی با بیان اینکه مدارسی که در ابتدای انقلاب در این شهرستان‌ها ساخته شده اصول فنی و مهندسی در آنها رعایت نشده است، گفت: منطقه ما منطقه زلزله‌خیز است و در طول شبانه‌روز زلزله‌های خفیف زیادی ثبت می‌شود که اگر خدای نکرده در طول روز یک زلزله بزرگ اتفاق بیافتد شاهد یک بحران در منطقه هستیم.
نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار‌جنوب، فاریاب و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات دولت و کشور را می‌دانیم اما بازسازی مدارس باید در اولویت باشد، افزود: از خیرین کشور نیز تقاضا داریم که مناطق محروم جنوب استان کرمان را مدنظر داشته باشند.
وی با بیان اینکه در دو سال اخیر تعداد خوبی از مدارس در شهرستان‌های جنوبی توسط خیرین ساخته شده است اما کافی نیست خاطرنشان کرد: مدارس موجود هم مشکلات زیادی دارند و نبود سرویس بهداشتی، نبود حصار دور مدرسه و نبود آب آشامیدنی مناسب از دیگر مشکلات مدارس موجود در پنج شهرستان جنوبی استان کرمان است.
حمزه با اشاره به اینکه سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس جنوبی یک چالش بزرگ است و بالای ۵۰ درصد مدارس جنوب استان کرمان هیچ سیستم سرمایشی و گرمایشی ندارند گفت: برای گرم کردن هیچ چیز نداریم اما مهم برای ما یکی دو ماه اول سال است که هوا بسیار گرم است و تحمل گرما در کلاس درس بسیار سخت‌تر است.
نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار‌جنوب، فاریاب و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شرایط سرما می‌توان لباس بیشتر پوشید و خود را گرم نگه داشت اما در گرمای زیاد هیچ کار نمی‌توانیم، انجام دهیم و حتما باید مدارس به سیستم سرمایشی مجهز شوند.
وی خواستار حضور خیران در مناطق جنوبی برای امر مدرسه‌سازی شد و افزود: شهرستان رودبارجنوب در بین سایر شهرستان‌های جنوبی وضعیت بسیار بدتری دارد و باید حتما مورد توجه دولت و خیران قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi