تاریخ انتشار:۲۸ دی ۱۳۹۷در ۶:۰۵ ب٫ظ کد خبر:18790

با حضور معاون رئیس جمهوری:طرح آبرسانی قلعه گنج به بهره برداری رسید

به گزارش مکران-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز (پنجشنبه) در سفر یکروزه خود به جنوب کرمان از طرح های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بازدید و طرح آبرسانی به این شهر را افتتاح کرد. مدیرعامل شرکت آب و ...

به گزارش مکران-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز (پنجشنبه) در سفر یکروزه خود به جنوب کرمان از طرح های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بازدید و طرح آبرسانی به این شهر را افتتاح کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان در آیین افتتاح طرح آبرسانی به قلعه گنج گفت: این طرح با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال شامل یک ایستگاه پمپاژ با حفر و تجهیز چهار حلقه چاه با ظرفیت تامین ۱۷۲ لیتر بر ثانیه آبدهی برای چشم انداز ۲۵ ساله برنامه ریزی شده است.
محمد طاهری افزود: سامانه انتقال و ذخیره آب قلعه گنج با حمایت دولت تکمیل و امروز به صورت رسمی آغاز بکار کرد.
تامین آب سالم از وظایف حاکمیت است

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی کرمان در خانه ملت نیز گفت: تامین آب سالم از وظایف حاکمیت است و منطقه جنوب کرمان محرومترین شاخص های کشور را دارد.
احمد حمزه ادامه داد: شاخص آب آشامیدنی در قلعه گنج ۵۴ درصد است و ۴۶ درصد مردم این شهرستان از آب سالم برخوردار نیستند.

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری در قلعه گنج از هتل کپری این شهرستان، مجموعه دامپروری سه هزار راسی بز مورسیا و کارخانه شیر بازدید کرد.
فرماندار قلعه گنج نیز در حاشیه این بازدیدها به خبرنگار ایرنا گفت: مجموعه هتل کپری این شهرستان، ۱۲ هزار متر مربع زیربنا دارد که با اعتبار پنج میلیارد تومان احداث شده است.
عطا ناوکی افزود: مجمتع ۲۰ هکتاری پرورش بز مورسیا اسپانیایی نقش مهمی در بخش دامداری و اشتغالزایی این منطقه دارد.
وی ادامه داد: شغل بیشتر مردم این شهرستان، دامداری است لذا مطالعات لازم با توجه به شرایط منطقه باعث شد تا از بز مورسیا برای نخستین بار در کشور، برای اصلاح نژاد استفاده شود.
فرماندار قلعه گنج تصریح کرد: این مجتمع ۶ هزار راسی هم اکنون چهار هزار و ۵۰۰ راس دام مولد را در حال پرورش دارد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۰ خانوار در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند که تا پایان سال جاری تعداد آنها به ۶۰ خانوار افزایش می یابد.
ناوکی ادامه داد: در این مجموعه برای ۴۵ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: شیر این دامپروری از چربی بالایی برخوردار است و پنیر با کیفیتی از این شیر تولید می شود.

مسئول طرح آبادانی قلعه گنج نیز در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهوری از طرح شرکت لبنیات پاک اظهار داشت: این کارخانه نخستین کارخانه فرآوری شیر بز در کشور است که محصولاتی همچون ماست، پنیر و دوغ تولید می کند.
مسعود حیدروند افزود: بانک سینا در این طرح مشارکت و برای ۱۱ نفر اشتغالزایی کرده و روزانه ۲ تا چهار تن انواع محصولات لبنی در این کارخانه تولید می شود.
وی تصریح کرد: همچنین کارخانه فرآوری خرما، کنجد و رب گوجه نیز با هدف حذف دلال ها در قلعه گنج راه اندازی شده است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفر خود، از یک خانه کپری نیز بازدید کرد.
فرماندار قلعه گنج در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: چهار هزار و ۵۰۰ واحد فرسوده در این شهرستان وجود دارد که برای بهسازی و بازسازی نیازمند تسهیلات هستند.
عطا ناوکی افزود: یکهزار و ۵۰۰ خانه کپری در این شهرستان وجود دارد که برای ایجاد مسکن به تسهیلات نیاز دارد.
در سفر اردیبهشت ماه سال ۹۵ رئیس جمهوری به این استان، کرمان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شد.
طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نیز با محوریت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تکیه بر ظرفیت های بومی و توانمندی مردمی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi