تاریخ انتشار:۰۹ فروردین ۱۳۹۸در ۲:۲۵ ب٫ظ کد خبر:18953

هندوانه رودبار جنوب وارد بازار شد

هندوانه رودبارجنوب کرمان وارد بازار می شود برداشت هندوانه از ۱۳ هزار و ۲۷۰ هکتار مزرعه در جنوب کرمان آغاز شد. به گزارش مکران از جنوب کرمان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: برداشت محصول نوبرانه در شهرستانهای رودبارجنوب و قلعه گنج آغاز ...

هندوانه رودبارجنوب کرمان وارد بازار می شود
برداشت هندوانه از ۱۳ هزار و ۲۷۰ هکتار مزرعه در جنوب کرمان آغاز شد.

به گزارش مکران از جنوب کرمان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: برداشت محصول نوبرانه در شهرستانهای رودبارجنوب و قلعه گنج آغاز شده است و تا پایان خرداد در فاریاب ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود بیش از ۵۰۰ هزار تن محصول در جنوب کرمان تولید و روانه بازار شود.هندوانه جنوب کرمان وارد بازار می شود

سعید برخوری افزود : به منظور بهینه سازی مصرف آب، بیش از ۸۰ درصد سطوح زیر کشت به آبیاری تیپ و مالچ پلاستیکی کفپوش مجهز شده است و برای ارتقای کیفیت محصول، بیشتر مصرف کودهای آلی و کودهای ریز مغذی به صورت کود، آبیاری و محلول پاشی در اولویت بود.
وی گفت : با توجه به خارج از فصل بودن این کشت ها، مصرف آب در محصول هندوانه در جنوب کرمان کمتر از ۳۰ درصد مصرف آب در دیگر نقاط کشور بوده و کارایی مصرف آب در محصول هندوانه بیش از ۱۵ کیلوگرم به ازای هر متر مکعب آب مصرفی است.
برداشت هندوانه در حالی در جنوب کرمان آغاز شده است که بیشتر کارشناسان منابع آبی و کشاورزی کاشت این محصول را به هیچ وجه برای منطقه مقرون به صرفه نمی دانند؛ زیرا هر کیلوگرم هندوانه ۲۵۰ لیتر آب نیاز دارد .

البته سازمان جهاد کشاورزی در واکنش به این اظهار نظرها، اعلام کرده، برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب، از روش هایی مانند آبیاری نوار تیپ و مالچ پلاستیکی استفاده می کند.

سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه گنج، رودبار جنوب، منوجان و فاریاب زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi