تاریخ انتشار:۱۱ فروردین ۱۳۹۸در ۱۱:۳۳ ق٫ظ کد خبر:18962

صادرات گوجه فرنگی آزاد شود به گزارش مکران به نقل ازایرنا- نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از افت قیمت و زیان کشاورزان گوجه فرنگی کار صادرات این محصول به خارج از کشور باید آزاد شود. صادرات ...

صادرات گوجه فرنگی آزاد شود
به گزارش مکران به نقل ازایرنا- نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از افت قیمت و زیان کشاورزان گوجه فرنگی کار صادرات این محصول به خارج از کشور باید آزاد شود.
صادرات گوجه فرنگی آزاد شود
سکینه الماسی روز شنبه درگفت وگو با ایرنا در بندر دیر افزود: یکی از دغدغه های مهم کشاورزان گوجه کار جنوب استان بوشهر فروش محصول است که برداشت آن تازه آغاز شده و روی دست آنان مانده است.
وی اضافه کرد: دراین زمینه پیگیری آزاد سازی صادرات گوجه فرنگی به خارج ازکشور انجام شده تا کشاورزان متضرر نشوند و با خیال راحت محصول خود را به فروش برسانند.
نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون یکی از موضوع ها در بحث استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، جلوگیری از صادرات محصول گوجه فرنگی به خارج است. وی اضافه کرد: موضوع دیگری که دنبال می شود افزایش قیمت خرید تضمینی محصول گوجه فرنگی از طرف دولت است که باید هر کیلوگرم آن از سه هزار ریال کنونی به ۱۳هزار ریال افزایش یابد تا بخشی از هزینه های کشاورزان جبران شود.
الماسی گفت: قیمت تمام شده یک کیلوگرم محصول گوجه فرنگی برای کشاورزان ۲۰هزار ریال است که به دلیل همزمانی برداشت این محصول در برخی استان ها قیمت این محصول به زیر ۱۰ هزار ریال رسیده است.
وی افزود: برخی کشاورزان به دلیل بدهی وام تسهیلاتی به بانک ها در زندان هستند که این موضوع پیگیری شده تا هیچ کشاورزی به دلیل بدهی بانکی در زندان نباشد.
در استان بوشهر ۱۲ هزار هکتار زیر کشت گوجه فرنگی خارج از فصل است که براساس پیش بینی ها ۶۰۰ هزار تن محصول از این مزارع برداشت می شود

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi