تاریخ انتشار:۳۱ فروردین ۱۳۹۸در ۶:۰۵ ب٫ظ کد خبر:19083

مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی استان هرمزگان

به گزارش مکران؛ مبارزه با ۲۲هزار هکتار اراضی آفت زده شده از جمله اقدامات مهم بر علیه ملخ های مهاجم در هرمزگان انجام شد؛ این مبارزه شامل هشت هزار هکتار علیه آفت پوره و ۱۴هزار هکتار علیه دستجات ملخ می باشد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ...

به گزارش مکران؛ مبارزه با ۲۲هزار هکتار اراضی آفت زده شده از جمله اقدامات مهم بر علیه ملخ های مهاجم در هرمزگان انجام شد؛ این مبارزه شامل هشت هزار هکتار علیه آفت پوره و ۱۴هزار هکتار علیه دستجات ملخ می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ظهر امروز در نشست خبری از هجوم دستجات ملخ به بالغ بر ۵۰نقطه در کلیه شهرستانهای استان خبر داد و گفت: مناطقی که بیشترین ریزش ها در آن وجود داشته است بندرلنگه، بندرعباس، سیریک و میناب هستند.

وی  اظهار داشت: اجازه گسترش آفت ملخ صحرایی به مناطق مرکزی کشور را نمی دهیم و به همین منظور کل امکاناتی که در اختیار سازمان قرار دارد را بسیج کرده ایم.

علی باقر زاده با بیان اینکه امسال شاهد دومین حمله گسترده ملخ ها در کشور هستیم گفت:خوشبختانه با همکاری دیگر  دستگاه ها اقدامات خوبی در برخورد با دستجات ملخ ها شده است.

وی تشکیل ستاد مدیریت بحران،تشکیل ستاد ملخ در سطح استانداری و کلیه فرمانداری ها،اطلاع رسانی  لازم،ردیابی ۵۳۰هزار هکتار از اراضی و … را از اهم اقدامات بر ضد ملخ ها خواند.

باقرزاده بیان داشت: مبارزه با ملخ صحرایی را به بهانه کمبود امکانات متوقف نمی کنیم زیرا تمام منابع و امکانات و تخصص در استان جهت مبارزه وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان مبارزه با ۲۲هزار هکتار اراضی آفت زده شده از دیگر اقدامات مهم بر علیه ملخ ها خواند و تصریح کرد:این مبترزه شامل هشت هزار هکتار علیه افت پوره و ۱۴هزار هکتار علیه دستجات ملخ خواند.

باقرزاده بازسازی و اماده سازی ۹باند موقت فرود هواپیمای سم پاش در مناطق کشاورزی ،تامین دوفروند هواپیما،۱۵دستگاه ماشین دولتی،۱۵دستگاه تراکتور و بیش از ۳۰۰دستگاه سم پاش پشتی و دستی را از دیگر اقدامات جهادکشاورزی هرمزگان در مبارزه با آفت ملخ خواند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ضمن تقدیر از حضور پر رنگ کشاورزان در امر مبارزه گفت:اولین ورود گسترده ملخ ها به کشور در سال ۱۳۴۲صورت گرفته و این دومین هجوم گسترده ملخ هاست که خوشبختانه نگرانی غیر قابل کنترلی در این زمینه وجود ندارد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi