تاریخ انتشار:۰۵ خرداد ۱۳۹۸در ۲:۲۷ ب٫ظ کد خبر:19278

۳۱ هزار تن انگور یاقوتی در منطقه بلوچستان برداشت می‌شود

۳۱ هزار تن انگور یاقوتی در منطقه بلوچستان برداشت می‌شود رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار تاکستان در استان داریم که بیش از ۸۵درصد آن اختصاص به انگور یاقوتی دارد. ۳۱ هزار تن انگور یاقوتی در منطقه بلوچستان برداشت ...

۳۱ هزار تن انگور یاقوتی در منطقه بلوچستان برداشت می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار تاکستان در استان داریم که بیش از ۸۵درصد آن اختصاص به انگور یاقوتی دارد.

۳۱ هزار تن انگور یاقوتی در منطقه بلوچستان برداشت می‌شود
به گزارش مکران از زاهدان، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، غلام حیدر زورقی با اشاره به اینکه انگور یاقوتی زودرس ترین انگور در کشور است، اظهارداشت: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار تاکستان در سیستان و بلوچستان داریم که بیش از ۸۵ درصد آن اختصاص به انگور یاقوتی دارد.

بیشتر بخوانید
معاون وزیر جهاد کشاورزی در اردبیل: ۱۴٫۵ میلیون تن گندم از مزارع کشور برداشت می‌شود

رخ نمایی خوشه‌های طلا در ایذه؛ برداشت گندم تا خردادماه ادامه دارد

۱۲۰ هزار تن کلزا در کشور برداشت شد

وی گفت: از کل باغات انگور استان دو هزارو ۸۰۰ هکتار بارور است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۱ هزارو ۳۰۰ تن انگور تولید و روانه بازار مصرف شود. عمده ارقام انگور استان یاقوتی قرمز، فخری، امیری، چشم گاوی، عسگری و صاحبی است و ۵۳ درصد باغات انگور در منطقه سیستان واقع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: برداشت انگور از اوایل خرداد شروع و تا اواسط تیرماه در سیستان وبلوچستان ادامه دارد و به دلیل زودرس بودن بازار پسندی مناسبی داشته و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP