تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۸در ۰:۵۰ ق٫ظ کد خبر:19710

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان:ایجاد منطقه آزاد در جنوب استان راهگشای صادرات محصولات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان: ایجاد منطقه آزاد در جنوب استان راهگشای صادرات محصولات کشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: عموما در جنوب استان محصول خارج از فصل با کیفیت تولید می شود و در حال حاضر به دنبال صادرات این محصول ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان:

ایجاد منطقه آزاد در جنوب استان راهگشای صادرات محصولات کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: عموما در جنوب استان محصول خارج از فصل با کیفیت تولید می شود و در حال حاضر به دنبال صادرات این محصول هستیم تا به بازار هدف برسد و کشاورز بتواند محصول خود را با قیمت بالا بفروشد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید برخوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان در ارتباط با سهم کم کشاورزان از فروش محصولات در گفتگویی با خبرنگار راه آرمان اظهار داشت: از زمانی که صدور مجوزهای صادرات انجام می شود در تلاش هستیم محصولات کشاورزان را صادر کنیم و با توجه به همین امر در سال گذشته به نسبت سال های قبل فروش محصولات بهتر بود.

وی عنوان کرد: آنچه که در جنوب کرمان اتفاق می افتد با توجه به میزان تولید محصولات که حدود ۴ میلیون تن در سال می باشد برای حمل و نقل آن مسائل و مشکلاتی وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان افزود: سال هایی که کشاورز درآمد بیشتری دارد هزینه حمل و نقل را پرداخت می کند اما در سال های قبل این هزینه پرداخت نمی شد و یا با تاخیر بسیار پرداخت می کردند.

برخوری تصریح کرد: در جنوب کرمان کشاورزی عمدتا کشت وابسته به آب های زیر زمینی است به همین دلیل بارندگی های اخیر تاثیر چندانی بر این سفره ها نداشت و این بارندگی ها بر روی آن دسته از محصولات کشاورزی اثر دارد که با دیم کشت می شوند.

وی ادامه داد: می توان گفت برای محصولاتی از قبیل گندم این بارندگی ها حکم آبیاری را دارد و تغذیه کننده سفره های زیر زمینی آب محسوب نمی شود.

صادرات محصولات راهکار افزایش درآمد کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان توضیح داد: عموما در جنوب استان محصول خارج از فصل با کیفیت تولید می شود و در حال حاضر به دنبال صادرات این محصول هستیم تا به بازار هدف برسد و کشاورز بتواند محصول خود را با قیمت بالا بفروشد چرا که هزینه های تولید زیاد است و علاوه بر آن هم بتواند درآمدی داشته باشد.

برخوری یادآور شد: در بحث صادرات هم به اصلاح زیر ساخت هایی از قبیل گمرک ، حمل و نقل هوایی و حمل و نقل ریلی نیاز داریم البته حمل و نقل ریلی از سال قبل کلنگ زنی شده است و امیدواریم در آینده ای نزدیک بهره برداری شود.

وی افزود: در بحث حمل و نقل هوایی اقداماتی صورت گرفته و با حل شدن مشکل گمرک به دنبال صادرات بیشتر محصولات کشاورزی در جنوب کرمان هستیم.

ایجاد منطقه آزاد کشاورزی در جنوب استان راهگشای صادرات محصولات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان بیان کرد: البته آنچه در حال پیگیری است و در تلاشیم تا بتوانیم آن را انجام دهیم ایجاد یک منطقه آزاد کشاورزی است تا کشاورزان بتوانند به راحتی با نهاد های خارجی کشاورزی بدون تشریفات و گمرک ارتباط برقرار کنند.

برخوری تشریح کرد: ایجاد این منطقه می تواند کمک بزرگی به ما کند تا محصولات کشاورزان که عمدتا درجه ۱ و ارگانیک هستند به خارج از کشور صادر شوند.

حمله ملخ ها در جنوب استان خسارتی ایجاد نکرد

وی گفت: هجوم ملخ ها به جنوب استان تا کنون خسارتی را دربرنداشته و هجوم ملخ ها کنترل شده است این اواخر دسته های جدیدی از ملخ ها از خارج از کشور وارد شده اند و در مناطق هم مرز استان هرمزگان شامل منوجان، قلعه گنج و بخشی از کهنوج شناسایی شده و از بین رفته اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان در خاتمه تاکید کرد: ملخ ها بعد از ورود به یک منطقه بلافاصله شناسایی شده و با استفاده از هواپیمای سم پاش از بین می روند ، همکاران ما از غالبا از ساعت ۲۳ الی ۴ صبح سم پاشی در این مناطق را انجام می دهند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP