تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۳۹۸در ۱۰:۵۱ ق٫ظ کد خبر:20004

رشد ۱٫۵ درصدی قبولی دانش آموزان پایه دوازدهم در امتحانات نهایی امسال

جلسه شورای آموزش و پرورش خمیر با موضوع کیفیت بخشی آموزشی و برگزاری کنکور سراسری در شهرستان خمیر به ریاست فرماندار برگزار شد. به گزارش مکران، فرماندار خمیر در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری کنکور در پنجشنبه و جمعه هفته جاری ،خواستار ...
جلسه شورای آموزش و پرورش خمیر با موضوع کیفیت بخشی آموزشی و برگزاری کنکور سراسری در شهرستان خمیر به ریاست فرماندار برگزار شد.
به گزارش مکران، فرماندار خمیر در جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری کنکور در پنجشنبه و جمعه هفته جاری ،خواستار رفع هرگونه مسائل و مشکلات احتمالی در حین و یا پیش از آغاز این ماراتن علمی شد و اظهار داشت:با توجه به حضور داوطلبان زیادی از مناطق شهری و روستایی به مرکز شهرستان، تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات احتمالی در نظر گرفته شود تا آینده سازان جامعه شهرستان بدون دغدعه و استرس در این ماراتن علمی شرکت کنند.
نماینده عالی دولت ادامه داد:همه دست اندرکاران و دستگاه های عضو ستاد باید تمامی مسائل و حواشی برگزاری کنکور از قبیل محل برگزاری، سیستم سرمایشی ، نظم و امنیت و… را مد نظر قرار داده تا این آزمون به بهترین شکل برگزار گردد تا دانش آموزان با آرامش و دقت حواس خود را متمرکز سوالات کنکور نمایند.
میرهاشم خواستار در پایان بر لزوم آمادگی دستگاه های مجری بویژه ادارات برق،شهرداری،نیروی انتظامی و اورژانس در این آزمون تاکید کرد.
در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمیر با اشاره به اینکه در کنکور امسال ۱۱۷۲داوطلب در شهرستان به رقابت خواهند پرداخت، اضافه کرد:از این تعداد ۷۱۴ نفر زن و ۴۵۸ نفر مرد در رشته های ریاضی و فنی،علوم انسانی،هنر،زبان های خارجی وعلوم تجربی در ۸ حوزه امتحانی  شرکت خواهند کرد.
وی همچنین گفت: در آزمون سراسری امسال ،رشته های زبان خارجه کمترین و علوم انسانی بیشترین داوطلب را خواهند داشت.
محمد فولادی در ادامه از استقرار اکیپی جهت رفع نقص پرونده و یا کارت ورود به جلسه داوطلبان در آموزش و پرورش خبر داد و خاطرنشان ساخت: داوطلبانی که هرگونه اشکال و یا نقصی در پرونده و یا کارت ورود به جلسه خود مشاهده کردند ،می توانند از روز سه شنبه ۱۱ تیرماه تا پایان کنکور سراسری به آموزش و پرورش این شهرستان مراجعه و نسبت به رفع نقص کارت خود اقدام کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمیر در بخشی از سخنان خود نیز به کیفیت بخشی آموزشی دانش آموزان سال دوازدهم شهرستان اشاره کرد و گفت:دانش آموزان شهرستان خمیر در امتحانات نهایی سال دوازدهم امسال ۸۲٫۵۳ درصد نمره قبولی کسب کرده اند که این آمار با توجه به مشابه سال ۹۶-۹۷ حدود ۱/۵ درصد رشد داشته است.
ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP