تاریخ انتشار:۱۵ تیر ۱۳۹۸در ۷:۴۱ ب٫ظ کد خبر:20097

برق واحدهای تولیدی قیر بندرعباس تامین شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: برق شش واحد تولیدی قیر بندرعباس واقع در شمال پالایشگاه نفت که هم اکنون در مرحله تکمیلی قرار دارند، باید تامین شود. به گزارش مکران، ایرج حیدری روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع ...

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: برق شش واحد تولیدی قیر بندرعباس واقع در شمال پالایشگاه نفت که هم اکنون در مرحله تکمیلی قرار دارند، باید تامین شود.

به گزارش مکران، ایرج حیدری روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در این راستا باید مدیران برق منطقه‌ای و توزیع برق هرمزگان هر چه سریع‌تر نسبت به تامین برق واحدهای قیر یاد شده اقدام کنند.

وی بیان داشت: واحدهای تولیدی فعال قیر هرمزگان که در حوزه صادرات فعالیت می‌کنند و به دنبال ارزآوری هستند، در واقع نیاز حال و آینده اقتصاد استان و کشور محسوب می‌شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز گفت: شش واحد تولیدی قیر مستقر در شمال پالایشگاه بندرعباس که در مرحله تکمیلی قرار دارند، نیاز به تامین برق دارند که در این راستا باید نیاز آنها رفع گردد.

خلیل قاسمی افزود: در این نشست برای تامین برق واحدهای تولیدی قیر، مقرر شد این واحدها نیز جهت تکمیل انشعاب برق، مشارکت داشته باشند تا تامین برق آنها سریع‌تر انجام گیرد.

استان هرمزگان با دارا بودن ۲۴ واحد تولیدی قیر و ظرفیت تولید سالانه ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، رتبه نخست را در ایران دارد.

بیش از ۵۰ درصد قیر کشور توسط استان هرمزگان انجام می‌شود که این میزان ۶ درصد کل صادرات قیر در جهان است.

صادرات قیر هرمزگان بیشتر به کشورهای هندوستان، کنیا، تانزانیا و کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می‌شود.

قیر در راهسازی در مواردی مانند تهیه آسفالت سرد، آسفالت سطحی، تک کت، اسلاری کت و غیره مصرف داشته و علاوه بر آن کاربردهایی مانند استفاده به عنوان مالچ در تثبیت شن‌های روان، پوشش‌های حفاظتی مخازن و عایق کاری بام دارد.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP