تاریخ انتشار:۲۷ تیر ۱۳۹۸در ۷:۱۲ ب٫ظ کد خبر:20271

سردار سلیمانی : تحریمها فرصتی برای فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی

سردار سلیمانی : تحریمها فرصتی برای فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی ، مدیریت مبتنی بر درآمدهای نفتی را غیرسازنده و ریشه بروز مشکلات متعدد در کشور دانست و گفت تحریمها فرصتی است تا از این نوع مدیریت ، به طور جدی ...

سردار سلیمانی : تحریمها فرصتی برای فاصله گرفتن از درآمدهای نفتی
سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی ، مدیریت مبتنی بر درآمدهای نفتی را غیرسازنده و ریشه بروز مشکلات متعدد در کشور دانست و گفت تحریمها فرصتی است تا از این نوع مدیریت ، به طور جدی فاصله بگیریم.
به گزارش مکران:سردار سلیمانی در آیین آغاز احداث کارخانه فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان رابر افزود :مدیریت انتقاد سردار سلیمانی از مدیریت مبتنی بر درآمدهای نفتی و غفلت از استعدادهای بی شمار در کشوراقتصاد کشور بر مبنای تولید نفت، ظلم به مردم، جوانان و نسلهای آینده است و تحریم ها فرصتی است که بودجه جاری کشور را از نفت رها کنیم و به درآمدهای نفتی فقط به عنوان پشتوانه برنامه های زیربنایی کشور نگاه کنیم .
سردارسلیمانی با اشاره به اینکه اگر به نحو مطلوب از امکانات موجود جامعه استفاده می شد بسیاری از مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و حتی فرهنگی پیش نمی آمد افزود: در میان نسل جوان و خلاق ایرانی، استعدادهای فراوانی وجود دارد که می تواند به خلق ثروت از فرصتهای بی شماری که در کشور وجود دارد و از آنها غفلت شده است کمک کند . سرلشکر سلیمانی افزود :مدیریت کشور ما باید بر اساس حمایت از افرادی باشد که بتوانند ظرفیتهای بالقوه را به فعلیت برسانند و انتقاد سردار سلیمانی از مدیریت مبتنی بر درآمدهای نفتی و غفلت از استعدادهای بی شمار در کشورتحریمها می تواند فرصتی باشد که بتوانیم سرمایه عظیم انسانی را به میدان شکوفایی اقتصادی بیاوریم .
وی با اشاره به اینکه باید روشهای مدیریتی را عوض کنیم گفت : فقط در بحث ایجاد ارزش افزوده برای گیاه شیرین بیان ، می توان ۱۰ کارخانه در منطقه رابر ایجاد کرد در حالیکه این ظرفیت در حال حاضر به هدر می رود و اگر گیاهی استخراج می شود ارزش افزوده آن نصیب مردم نمی شود.
وی با تاکید براینکه مردم نیازمند آموزش اقتصادی و آشنایی با شیوه های جدید تولید ثروت هستند و باید در روند تولید مشارکت داده شوند ، از مسئولان شهرستان رابر خواست از ظرفیت های پرورش دام این منطقه نیز غافل نشوند و با توسعه پرورش دامهای اصلاح نژاد شده و احداث کارخانه های فراوری شیر ، به رونق اقتصادی منطقه و انتقاد سردار سلیمانی از مدیریت مبتنی بر درآمدهای نفتی و غفلت از استعدادهای بی شمار در کشورجلوگیری از مهاجرت روستائیان کمک کنند.
در آئین آغاز احداث کارخانه فرآوری گیاهان دارویی شهرستان رابر ، آقای عباس سعیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمان گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت یک هکتار و با حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه احداث می شود .
وی افزود :با راه اندازی این کارخانه، علاوه بر امکان ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از دانش آموختگان دانشگاهی ، فرصتهای جدید شغلی برای مردم روستایی و عشایر شهرستان رابر ایجاد خواهد شد .
منطقه کوهستانی و سرسبز رابر در استان کرمان ، رویشگاه گیاهان متعدد دارویی است .

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi