تاریخ انتشار:۳۱ تیر ۱۳۹۸در ۲:۵۸ ب٫ظ کد خبر:20315

شبکه جاسوسی سی آی ای در ایران شناسایی و منهدم شد

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران شبکه جاسوسی سی آی ای در ایران شناسایی و منهدم شد به گزارش مکران: وزارت اطلاعات ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر ...

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

شبکه جاسوسی سی آی ای در ایران شناسایی و منهدم شد
به گزارش مکران: وزارت اطلاعات ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد.
جاسوسان شناسایی شده از شاغلان مراکز حساس و حیاتی و بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی ، هسته ای ، زیرساختی ، نظامی و سایبری بودند که به صورت پیمانکار یا مشاور در این بخش ها فعالیت داشتند و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده ازمراکز مهم و انجام عملیات های فنی – اطلاعاتی از مأموریت های محول شده به این شبکه بوده است.
صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات ، مراجعه مستقیم به طعمه ها در حاشیه همایش های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه های اجتماعی از جمله روش های سرویس اطلاعاتی آمریکا برای جذب جاسوس بوده است.
سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزارهای مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی ، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچ کدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند.
اکنون با تبادل سرنخ های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره ای درانتظار آمریکاست.
همچنین سوء استفاده عناصر سیا ازبرخی کشورهای اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس های اطلاعاتی این کشورها انجام می شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور برعهده این کشورها خواهد بود.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi