تاریخ انتشار:۰۴ شهریور ۱۳۹۸در ۰:۲۷ ق٫ظ کد خبر:20629

تولید بیش از ۸۰۰ تن انبه از باغات شهرستان کهنوج

تولید بیش از ۸۰۰ تن انبه از باغات شهرستان کهنوج مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج اعلام کرد: پیش بینی می شود تا پایان برداشت بیش از ۸۰۰ تن انبه از باغات این شهرستان برداشت شود. 🔸به گزارش مکران مهندس علیرضا حیدری گفت: ۷۰ درصد محصول ...

تولید بیش از ۸۰۰ تن انبه از باغات شهرستان کهنوج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهنوج اعلام کرد: پیش بینی می شود تا پایان برداشت بیش از ۸۰۰ تن انبه از باغات این شهرستان برداشت شود.

🔸به گزارش مکران مهندس علیرضا حیدری گفت:
۷۰ درصد محصول انبه به صورت نارس برداشت و از آن برای مصرف تازه خوری، تهیه ترشی، شوری حتی به صورت خشک به عنوان چاشنی غذا و … استفاده می شود.
🔹وی افزود: عمده باغات این شهرستان در دهستان دهکهان و روستاهای بارگاه و بندکوه بوده و برداشت انبه از اوایل خردادماه آغاز و تا اواخر شهریورماه ادامه دارد.
🔸وی اظهار داشت: عمده ارقام این حوزه محلی بوده و با توجه به مجاورت با استان هرمزگان، ارقامی نظیر سبز انبه، چارک، کلک سرخ، مشک، عروس و … در این دهستان وجود دارد .
 🔹مهندس حیدری در پایان تأکید کرد: با توجه به استعداد این حوزه و شرایط اقلیمی مناسب این دهستان باید نسبت به معرفی ارقام اقتصادی و اصلاح شده انبه اقدام لازم صورت پذیرد، چرا که اقتصاد کشاورزان این حوزه بر پایه باغداری بوده و انبه از درختانی است که تاکنون با آفت و بیماری خاصی مواجه نبوده است.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi