تاریخ انتشار:۱۱ مهر ۱۳۹۸در ۱۱:۲۸ ب٫ظ کد خبر:20824

رئیسی:‌ دیگر اجازه ‌”دریا‌، کوه‌‌ و جنگل‌خواری” را به احدی نمی‌دهیم

رئیسی:‌ دیگر اجازه ‌"دریا‌، کوه‌‌ و جنگل‌خواری" را به احدی نمی‌دهیم / از سپاه بابت برخورد قاطع با صید ترال تشکر می‌کنم گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه گفت: به هیچ فردی اجازه تعرض به محیط زیست در قالب دریاخواری، کوه‌خواری، جنگل‌خواری و سایر موارد داده ...

رئیسی:‌ دیگر اجازه ‌”دریا‌، کوه‌‌ و جنگل‌خواری” را به احدی نمی‌دهیم / از سپاه بابت برخورد قاطع با صید ترال تشکر می‌کنم
گروه استان‌ها ـ رئیس قوه قضائیه گفت: به هیچ فردی اجازه تعرض به محیط زیست در قالب دریاخواری، کوه‌خواری، جنگل‌خواری و سایر موارد داده نخواهد شد.
رئیسی:‌ دیگر اجازه ‌"دریا‌، کوه‌‌ و جنگل‌خواری" را به احدی نمی‌دهیم / از سپاه بابت برخورد قاطع با صید ترال تشکر می‌کنم
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی در نشست با خانواده شهدا، روحانیون و برگزیدگان استان هرمزگان مسئله مهم در هرمزگان را استفاده از ظرفیت‌ها و نیروی انسانی کارآمد دانست و ‌اظهار داشت: ‌در استان هرمزگان به دلیل مرزهای آبی فراوان باید شاهد اقتصادی فعال که بر دریا استوار است باشیم که در نتیجه آن مشکلی به نام اشتغال نیز وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا فراتر از برخورد با مرزنشینان و کوله‌بران است، افزود: دغدغه دستگاه قضا قاچاق سازمان یافته و برخورد با روسای اصلی این رویداد ناخوشایند برای اقتصاد کشور است.

بیشتر بخوانید
آیت‌الله رئیسی: بهترین حالات انسان خدمت به خلق و گره‌گشایی از کار مردم است

دستگاه قضایی گیلان در برخورد با مفاسد اداری تردید نمی‌کند

قزوین| دستگاه قضا برخورد با مفسدان اقتصادی را در اولویت قرار دهد

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قاچاق سازمان یافته و کانتینری اقتصاد ملی و در پی آن رونق تولید را مورد حمله قرار می‌دهد، ادامه داد: اراده دستگاه قضا برخورد جدی با قاچاق کانتینری و محموله‎ای است.

رئیسی با اشاره به برخورد قاطع نیروی دریایی سپاه با پدیده صید ترال گفت: از مسئولان سپاه برای برخورد با این نوع صید که زیست بوم دریا و اقتصاد مردم بومی و صیاد استان را هدف گرفته بود تشکر می‌کنم چرا که صیادان محلی با صید مناسب و به موقع به امنیت دریایی کمک می‌کنند و به دریا آسیب نمی‌زنند.

وی با بیان اینکه نباید مسائلی چون بیکاری و دغدغه اشتغال در استان هرمزگان وجود داشته باشد تاکید کرد: فقر و بیکاری و تبعیض دست ساخته بشری و ناشی از ارتباطات ناسالم است و باید از بین بروند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه عدالت آموزشی و استخدامی را مهم و ضروری خواند و گفت: امروز که در گام دوم انقلاب قرار داریم، باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای شکوفایی استعدادهای دیده نشده حتی در روستاها استفاده کرد.

رئیسی ادامه داد: جامعه باید به سمتی برود که پارتی‌‌بازی را در استخدام مردود بداند و استخدام افراد با در نظر گرفتن توانایی‌ها و بر حسب عدالت صورت گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بندرعباس و افتخار آمیزی‌های این خطه از ایران اسلامی گفت: بندرعباس دیگر تبعیدگاه نیست و امروزه به واسطه افتخارآمیزی‌هایی که داشته و مرزبانی خلیج فارس را برعهده دارد به عنوان افتخار ایران اسلامی شناخته می شود.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود به دادستان هرمزگان و رئیس دادگستری استان دستور پیگیری موارد خاص محیط زیستی داد و اظهار داشت: موارد خاص محیط زیستی که به دریا آسیب وارد کرده‌اند را سریعا احصا کرده و مورد بررسی قرار دهید.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر رعایت حقوق عامه گفت: حفظ دریا و محیط زیست از حقوق عامه و مورد تاکید رهبری است و به هیچ فردی اجازه تعرض به محیط زیست در قالب دریاخواری، کوه خواری، جنگل خواری و سایر موارد داده نخواهد شد.

وی در پایان با اشاره به سعی گروهی در کم رنگ کردن حضور شهدا در کوی و برزن شهرها اظهار داشت: شهدا و خانواده شهدا پرچم برافراشته انقلاب هستند و مبادا نام شهدا در کوی و برزن کم رنگ شود چرا که عزت ملی ما وابسته به خون شهدا و مجاهدت های آنان است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi