تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۸در ۷:۳۰ ب٫ظ کد خبر:21019

احیا جنگل مهروئیه در طرح بسیج همگانی نهالڪاری

احیا جنگل مهروئیه در طرح بسیج همگانی نهالڪاری 💢 امروز همگام با سراسر ڪشور، طرح بسیج همگانی نهالڪاری در مهروئیه شهرستان فاریاب اجرا شد 🔻به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، صبح امروز طرح بسیج همگانی نهالڪاری با شعار " نهالڪاری همگانی، برای ایرانی سرسبز " راس ...

احیا جنگل مهروئیه در طرح بسیج همگانی نهالڪاری

💢 امروز همگام با سراسر ڪشور، طرح بسیج همگانی نهالڪاری در مهروئیه شهرستان فاریاب اجرا شد

🔻به گزارش خبرنگار پیام طبیعت جنوب ڪرمان، صبح امروز طرح بسیج همگانی نهالڪاری با شعار ” نهالڪاری همگانی، برای ایرانی سرسبز ” راس ساعت ۹ در محل جنگل طبیعی مهروئیه اجرا شد.

🔻این مراسم با حضور حجت السلام رفیعی نماینده ولی فقیه و امام جمعه، نیڪ نفس فرماندار شهرستان فاریاب، حمزه احمدی مدیر ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان، معاونین، روسای ادارات، ارگانهای دولتی و غیردولتی، همیاران طبیعت، روستائیان و عشایر، ذینفعان و بهره برداران، انجمن ها و تشڪلهای مردم نهاد و مردم محلی برگزار شد.

🔻مدیرڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان ضمن تشڪر از حضور با شڪوه طبیعت دوستان در این رویداد بزرگ گفت: طرح بسیج همگانی نهالڪاری امروز ۱۴ آذرماه در جنوب ڪرمان همزمان با سراسر ڪشور برگزار گردید.

🔻حمزه احمدی تصریح ڪرد: طرح جنگلڪاری با هدف راه حلی برای رسیدن به توسعه پایدار، ڪنترل روان آب ها و جلوگیری از سیلاب ها انجام می شود.

🔻وی با بیان اینڪه منابع طبیعی پایه حیات و توسعه پایدار است بیان ڪرد: امروز همزمان با سراسر ڪشور، در سطح ۴۳۰ هڪتار عملیات غرس ۶۵ هزار اصله نهال از گونه های بومی جنگلی نظیر ڪنار و ڪهور ڪاشت شده است.

🔻حجت السلام رفیعی امام جمعه شهرستان فاریاب درختڪاری را یڪ اقدام خداپسندیده دانست و گفت: درختڪاری از نگاه دین اسلام یڪ اقدام خداپسندیده است و ضرورت دارد فرهنگ ڪاشت درخت و حفظ عرصه های طبیعی به عنوان اقدامی خداپسندیده در بین آحاد جامعه و در این منطقه نهادینه شود.

🔻فرماندار فاریاب نیز توسعه جنگل، تلطیف آب و هوا، مقابله با ریزگردها و افزایش سرانه فضای سبز در ڪشور و شهرستان فاریاب را از اهداف مثبت این طرح دانست و گفت: امروز در منطقه مهروئیه این شهرستان ۵۰۰۰ اصله نهال در سطح ۵۰ هڪتار از اراضی ملی مهروئیه ڪاشت شد.

ابراهیم تاجیک نماینده نشریه صبح مکران__استان کرمان

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi