تاریخ انتشار:۲۹ فروردین ۱۳۹۹در ۱۲:۲۳ ب٫ظ کد خبر:21396

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد محمدجواد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران شهرستان‌ها برای مقابله با سیل در ...

استاندار کرمان خبر داد: امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده شهداد/ امدادرسانی به روستاهای در محاصره سیلاب/ راه‌های روستایی باز شد
محمدجواد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران شهرستان‌ها برای مقابله با سیل در آماده‌باش کامل بودند.

وی با اشاره به اینکه از ساعت پایانی شب گذشته و بامداد امروز جمعه شاهد جاری‌شدن سیل در بخش شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان بودیم، گفت: از ساعت یک بامداد امروز جمعه بارش شدید باران به همراه ورود سیلاب از ارتفاعات، باعث جاری شدن سیل در بخش‌های شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان شد.

استاندار کرمان از انسداد چند ساعته راه‌های اصلی این منطقه خبر داد و افزود: این سیلاب‌ها سبب تخریب پل‌ها، راه‌های روستایی، باغات و نخیلات، زیرساخت‌های شهر اندوهجرد، شبکه‌های آب و برق روستایی و آب‌گرفتگی منازل مسکونی شد.

وی با عنوان اینکه ۲۰ روستا در محاصره سیلاب قرار گرفتند که از همان لحظات اولیه حادثه امدادرسانی به آن‌ها آغاز شد گفت: معاونت امور عمرانی، مدیریت بحران، فرماندار، بخشداران، نیروهای هلال احمر، راهداری وحمل ونقل جاده‌ای، برق شمال استان و شهرداری اندوهجرد عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

فدائی افزود: با تلاش عوامل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان محورهای سیرچ – شهداد و شهداد – اندوهجرد تا ساعت ۵ بامداد بازگشایی شدند.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی تعدادی از روستاهای منطقه بسته شده بود و امکان دسترسی به آنها وجود نداشته است افزود: براساس آخرین اخبار خوشبختانه راه دسترسی به تمامی این مناطق باز شده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعدادی از روستاها در محاصره سیلاب قرار داشتند و فروکش کردن سیلاب‌ها باید صبر می‌کردیم، گفت: خوشبختانه آسیب جانی نداشتیم و نیروهای هلال احمر در حال امدادرسانی و توزیع اقلام معیشتی و زیستی و تخلیه آب‌گرفتگی منازل هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیریت بحران عملیات امدادرسانی هوایی به روستاهای سیل‌زده با پرواز بالگرد جمعیت هلال احمر استان آغاز شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi