تاریخ انتشار:۲۹ فروردین ۱۳۹۹در ۱۲:۳۵ ب٫ظ کد خبر:21400

همزمان با روز ارتش؛ برگزاری “رژه خدمت” در کرمان آغاز شد

همزمان با روز ارتش؛ برگزاری "رژه خدمت" در کرمان آغاز شد همزمان با روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی "رژه خدمت" با شعار "مدافعان وطن، یاوران سلامت" در کرمان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، همزمان با روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی، ...

همزمان با روز ارتش؛ برگزاری “رژه خدمت” در کرمان آغاز شد
همزمان با روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی “رژه خدمت” با شعار “مدافعان وطن، یاوران سلامت” در کرمان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، همزمان با روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی، صبح امروز و همزمان با سراسر کشور “رژه خدمت” با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان، امیر سرتیپ مهدی معمارباشی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان و تعدادی از مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی در کرمان برگزار شد.

هر ساله نیروهای چهارگانه ارتش به مناسبت روز بیست و نهم فروردین که به عنوان روز ارتش نامگذاری شده است، در پایتخت و همچنین در مراکز استان‌ها رژه یگان‌های محمول و پیاده انجام می‌دادند و در این مراسم آمادگی‌ها و آخرین دستاوردهای تجهیزاتی خود را در معرض نمایش عموم می‌گذاشتند، اما امسال به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا در کشور به جهت کنترل این بیماری، محدودیت‌هایی اعمال شده است و این رژه به صورت آنچه که تاکنون برگزار می شد، انجام نمی‌شود.

به گزارش تسنیم امسال رژه روز ارتش به رژه خدمت تبدیل شده و به مناسبت روز ارتش رژه‌ای با حضور بخشی از توان رزمی ارتش که مرتبط با حوزه پدافند بیولوژیکی است با عنوان “رژه خدمت” و با شعار “مدافعان وطن، یاوران سلامت” برگزار می‌شود.

در این آیین نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، بیمارستان‌های سیار، خودرو‌های طراحی و بهینه‌شده و کمک‌های کارکنان ارتش برای امدادرسانی به ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا رژه خواهند رفت و تجهیزات، بلافاصله پس از عبور از جایگاه، برای اقدامات مردم‌یاری به مناطق کم‌برخوردار اعزام خواهند شد.

در این رژه، خودروها، تجهیزات و نیروهای انسانی مرتبط با حوزه جنگ بیولوژیکی یگان‌های مختلف در معرض نمایش عمومی گذاشته می‌شود.

به گزارش تسنیم بیست و نهم فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌های نیروی زمینی قهرمان و یادگار امام راحل است که این روز را برای حضور ارتش در میان مردم و رژه در میان مردم تعیین کردند و با پیام تاریخی و حیات بخش معمار کبیر انقلاب در سال ۱۳۵۸ ارتش تولدی دوباره یافت و ۲۹ فروردین ماه در تاریخ ایران به نام روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

رژه باشکوه ارتش جمهوری اسلامی ایران هر سال در کشور برگزار می‌شد اما امسال به دلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری این مراسم نبوده و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رژه به شکل دیگری تحت عنوان “رژه خدمت” به منظور رفع آلودگی از بخش‌های اعظمی در کشور به نمایش گذاشته می‌شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi