تاریخ انتشار:۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹در ۱۰:۴۴ ب٫ظ کد خبر:21464

دستگیری عاملان تمسخر گویش‌های محلی شهرستان جیرفت در فضای مجازی

دستگیری عاملان تمسخر گویش‌های محلی شهرستان جیرفت در فضای مجازی فرمانده انتظامی جیرفت از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از عاملان تمسخر گویش‌های محلی این شهرستان در فضای مجازی خبر داد. سرهنگ"رضا محمدرضایی در تشریح این خبر افزود: در پی شکایت و مطالبه عمومی شهروندان عزیز و ...

دستگیری عاملان تمسخر گویش‌های محلی شهرستان جیرفت در فضای مجازی
فرمانده انتظامی جیرفت از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از عاملان تمسخر گویش‌های محلی این شهرستان در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ”رضا محمدرضایی در تشریح این خبر افزود: در پی شکایت و مطالبه عمومی شهروندان عزیز و فرهنگ دوست مبنی بر اینکه افرادی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، با تهیه دوبله‌هایی با محتوای خلاف موازین شرعی و ضمن فحاشی اقدام به تمسخر گویش محلی و ایجاد اختلاف بین اقوام کرده اند و با عنایت به تاکید شورای فرهنگ عمومی، رصد این قبیل پیج‌ها و دستگیری عاملان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا جیرفت قرار گرفت.

او بیان کرد: کارشناسان سایبری طی رصد اطلاعاتی خود در مدت زمانی کوتاه موفق به شناسایی ۴ نفر از گردانندگان این پیج‌ها شدند که این چند نفر در یک عملیات ضربتی دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متاسفانه بعضی از افراد خواسته یا ناخواسته ترجیح می‌دهند که لحظات باهم بودن را با سوء استفاده از لهجه‌های شیرین و غنی محلی و قومیت‌های مختلف اقدام به تمسخر یکدیگر کنند غافل از آنکه دشمنان نظام که نمی‌توانند اتحاد و یکپارچگی کشور عزیزمان را ببینند با استفاده از این موضوعات درصدد تفرقه افکنی و ایجاد چند دستگی بین قومیت‌های ایران اسلامی هستند.

سرهنگ محمدرضایی با بیان اینکه تمسخر لهجه‌ها و گویش‌های محلی و قومیت‌ها زمینه ساز مرگ فرهنگ‌ها می‌شود، گفت: قطعاً پلیس با کسانی که اقدام به اشاعه اعمال منافی اخلاق کرده و با تمسخرلهجه موجب رنجش و آزردگی قومیت‌ها شوند با حمایت و هماهنگی دستگاه قضا برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi