تاریخ انتشار:۰۲ مرداد ۱۳۹۹در ۱۱:۰۲ ب٫ظ کد خبر:21617

با دستور رئیس جمهور دشت میناب سیر آب شد

به دستور رئیس جمهور؛ فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب به بهره برداری رسید فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب در راستای پویش ملی #جهاد برای-جهش تولید به دستور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گرفت. به گزارش ...

به دستور رئیس جمهور؛

فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب به بهره برداری رسید

فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب در راستای پویش ملی #جهاد برای-جهش تولید به دستور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی باقرزاده همائی با اشاره به افتتاح این پروژه گفت: با بهره برداری از فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب به عنوان یکی از بزرگترین طرح های کشور در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، گام بزرگی در راستای بهره برداری بهینه از منابع آبی و توسعه کشاورزی در اراضی تیرور، چاه اسماعیل، چاه شیرین، زیارت مولا و گوربند برداشته شد.

وی در خصوص اعتبارات این پروژه اظهار کرد: سرمایه هزینه شده برای تکمیل فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال است.

این مسئول میزان اعتبار دولتی پروژه سامانه های نوین آبیاری شاخه دشت شمالی میناب را ۶۳۰ میلیارد رالت و اعتبار بخش خصوصی ۱۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با اشاره اینکه عملیات اجرایی فاز اول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب از اسفندماه سال ۹۶ آغاز شده است، ابراز کرد: مساحت پروژه ۳ هزار و ۷۵۰ هکتار بوده که با اتمام این پروژه برای ۷۵۰ نفر اشتغالزایی صورت گرفته است.

باقرزاده در ادامه به انواع کشت محصول در اراضی شاخه شمالی دشت میناب اشاره کرد و افزود: محصولات سبزی، صیفی ، گندم، جو، دانه های روغنی و ذرت در اراضی شاخه شمالی دشت میناب کشت می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۵ درصد اراضی این استان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۸ هزار هکتار از اراضی استان به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شدند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه مساحت اراضی آبی استان ۱۵۶هزار و ۵۰۰ هکتار است، افزود: در صورت تخصیص اعتبار در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳۰ هزار هکتار دیگر از اراضی استان نیز به سامانه های نوین آبیاری مجهز خواهند شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi