تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۹در ۱۱:۳۶ ب٫ظ کد خبر:21867

راه اندازی فرستنده دیجیتال روستای بنی تراتم قلعه گنج

فرستنده دیجیتال روستای بنی تراتم قلعه گنج راه اندازی شد.این فرستنده با حضور وپیگیری دکتر مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج و با تلاش جواد مارزی معاونت فنی صدا و سیما در جنوب استان راه اندازی شد. مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج در حاشیه ی راه اندازی ...

فرستنده دیجیتال روستای بنی تراتم قلعه گنج راه اندازی شد.
این فرستنده با حضور وپیگیری دکتر مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج و با تلاش جواد مارزی معاونت فنی صدا و سیما در جنوب استان راه اندازی شد.

مهدی شهسواری فرماندار قلعه گنج در حاشیه ی راه اندازی این فرستنده تلویزیونی گفت:

سامانه ی دیجیتال روستای بنی تراتم با اعتبار یک میلیارد و سیصدمیلیون تومان راه اندازی شد و ۱۵۰ خانوار از اهالی روستای بنی تراتم از توابع بخش مرکزی قلعه گنج از برنامه‌های ۲۲ کانال شبکه تلویزیونی و ۱۵شبکه رادیویی دیجیتال بهره‌مند می شوند.

مصطفی بازگیر دهیار روستای بنی تراتم قلعه گنج نیز بیان داشت:

قبل از این سه کانال تلویزیونی به صورت موقتی نمایش داشت که یک روز تلویزیون خانوارها نمایش میداد و ده روز ماه پوشش فرستنده ی تلویزیونی به دلایلی قطع بود و مردم برای دریافت برنامه های تلویزیونی با مشکل مواجه بودند دکل فرستنده ی دیجیتال هشت سال قبل راه اندازی شده بود اما دستگاه های فرستنده ی ان مشکل داشتند و با پیگیری فرماندار قلعه گنج و زحمات مهندس مارزی در حال حاضر اهالی می توانند از ۲۲کانال تلویزیونی و بویژه دانش اموزان زوستا از برنامه های اموزشی شبکه اموزش سیما با توجه به تعطیلی مدارس بهره ببرند.

همچنین سهراب پادیان شورای روستای بنی تراتم در توضیح اسم روستا و قدمت بنی تراتم که اخیرا به توکل اباد تغییر پیدا کرده بیان داشت:

بنی تراتم از دو کلمه ی« ترات »به معنی گیاه «جر »و« بنی» به معنی بند و تپه ای پوشیده از گیاه« جر» که خوراک شتر نیز هست برگرفته شده است من خودم متولد ۱۳۳۵ در همین روستا هستم و به صورت تقریبی بیش از هشتاد سال و یا بیشتر هست که زندگی یکجا نشینی در این روستا و منطقه بوجود امده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi