تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۳در ۶:۳۲ ب٫ظ کد خبر:2242

مرد ایرانی که هجده سال در فرودگاه زندگی کرد!

. مرد ایرانی که هجده سال در فرودگاه زندگی کرد! اواخر جنگ در دهه شصت، در لا به لای اخبار روزنامه ها، خبر اقامت يك ايرانی در فرودگاه شارل دوگل پاريس به چشم می‌خورد . مهران كريمی ايرانی فاقد مدارك شناسايی بود كه نه می‌توانست به خاك ...

.

اواخر جنگ در دهه شصت، در لا به لای اخبار روزنامه ها، خبر اقامت یک ایرانی در فرودگاه شارل دوگل پاریس به چشم می‌خورد

. مهران کریمی ایرانی فاقد مدارک شناسایی بود که نه می‌توانست به خاک فرانسه وارد شود و نه می‌توانست فرانسه را به مقصد خاصی ترک کند. قصه کریمی به درگیری‌های او پیش از انقلاب با حکومت و پناهنده شدنش به بلژیک بر می‌گردد و از آنجا که مادرش انگلیسی بود، برای یافتن خانواده مادری به انگلستان سفر می‌کند و معلوم نیست به توصیه کدام شیر پاک خورده‌ای مدارک بلژیکی خود را نابود می‌کند.
 دولت انگلستان او را به علت نداشتن مدارک شناسایی به بلژیک عودت می‌دهد و ایضاً دولت بلژیک به همین دلیل او را به انگلستان پس می‌فرستد. در یکی از این رد و بدل شدن ها به پاریس می‌رسد و بنا به قوانین فرانسه همانجا ماندگار می‌شود.
کریمی با کمک پرسنل فرودگاه و شرکتهای هواپیمایی زندگی خود را در فرودگاه آغاز می‌کند و به علت رسانه‌ای شدن ماجرایش به شخصیتی بین المللی تبدیل می‌شود.
 در دهه شصت که داستان کریمی به گوش من رسید فکرش را نمی‌کردم که این مرد هجده سال در سالن ترانزیت فرودگاه زندگی کند،
 خودش هم فکرش را نمی‌کرد، ولی کریمی هجده سال در ترمینال یک فرودگاه شارل دوگل زندگی کرد و عاقبت به علت بیماری راهی بیمارستان شد.
. از زندگی مهران کریمی ناصری چند فیلم ساخته شده که معروف ترین آن فیلم ترمینال به کارگردانی اسپیلبرگ و بازی تام هنکس است. کریمی پس از بهبودی از بیمارستان مرخص و در آسایشگاهی نامعلوم در پاریس به زندگی خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP