تاریخ انتشار:۰۱ آذر ۱۳۹۳در ۶:۱۴ ب٫ظ کد خبر:2932

مجتمع خوراک دام کهنوج آماده بهره برداری است

مجتمع خوراک دام و طیور کهنوج آماده بهره‎ برداری است شوباد به نقل از- ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مجتمع تولید خوراک دام و طیور شهرستان کهنوج در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد. به گزارش ایرنا، جهانگیر مشایخی ...

مجتمع خوراک دام و طیور کهنوج آماده بهره‎ برداری است

شوباد به نقل از- ایرنا – معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مجتمع تولید خوراک دام و طیور شهرستان کهنوج در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر مشایخی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولید خوراک دام و طیور کهنوج افزود: وضعیت دامپروری در منطقه جنوب کرمان متناسب با بخش‎ های زراعت و باغبانی توسعه پیدا نکرده است که به همین منظور در زمینه خوراک دام و طیور در این منطقه با مشکلات زیادی مواجه بودیم.

وی خاطرنشان کرد: این واحد خوارک دام و طیور دومین کارخانه در جنوب کرمان می باشد و احداث این کارخانه‎ ها در منطقه ضروری است.

وی گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۵۵ مترمربع احداث شده که یکهزار مترمربع آن برای بخش ساختمان و سوله ‎ها و مابقی برای محوطه ‎سازی مورد استفاده قرار گرفته است.

مشایخی ادامه داد: برای احداث این واحد تولیدی سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات از بانک کشاورزی پرداخت شده است و ماه آینده بهره برداری می شود.

وی گفت: با بهره برداری از این واحد تولیدی برای ۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۲۰ نفر غیر مستیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: ظرفیت روزانه این مجتمع ۵۰ تن تولید کنسانتره است که با بهره برداری از آن بخشی از خوراک دام منطقه فراهم خواهد شد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: ۶۰ درصد مواد اولیه این واحد که ذرت است در منطقه تولید می شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi