تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:430

بیش از هفت هزار راس دام در جنوب کرمان واکسینه شدند

بیش از هفت هزار راس دام در جنوب کرمان واکسینه شدند جیرفت - ایرنا - سرپرست اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: با توجه به مشاهده یک نمونه بیماری ویروسی لمپی اسکین در این منطقه بیش از هفت هزار راس دام واکسینه شدند. علی احمدی روز چهارشنبه ...

بیش از هفت هزار راس دام در جنوب کرمان واکسینه شدند

جیرفت – ایرنا – سرپرست اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: با توجه به مشاهده یک نمونه بیماری ویروسی لمپی اسکین در این منطقه بیش از هفت هزار راس دام واکسینه شدند.

علی احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۸۱ هزار متر مربع جایگاه نگهداری دام سم پاشی شده است.

وی بیان کرد: لمپی اسکین یک بیماری ویروسی است که قابل انتقال به انسان نیست و فقط در جمعیت گاو مشاهده شده و باعث خسارت اقتصادی زیادی می شود.

وی با اشاره به مشاهده یک نمونه از این بیماری در جنوب کرمان گفت: این بیماری از غرب کشور وارد شده و در استان های شمال و شمال غرب هم مشاهده شده است.

سرپرست اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان تصریح کرد: این بیماری در جنوب کرمان با تایید آزمایشگاه در شهرستان فاریاب مشاهده و بلافاصله اقدامات پیشگیرانه علیه بیماری در منطقه آغاز شد.

وی یکی از راه های انتشار این بیماری را گزش حشرات گزنده ذکر کرد و گفت: احتمال انتقال این بیماری به یک راس گاو هم به علت گزش حشرات بوده است.

احمدی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انتشار این بیماری به سایر نقاط، دامپزشکی تا شعاع ۱۰ کیلومتری را سم پاشی و واکسیناسیون کرده است.

وی ادامه داد: علایم اصلی این بیماری تب، عوارض تنفسی و تاول در سطح بدن حیوانات می باشد که دامداران در صورت مشاهده یکی از این علایم به ادارات دامپزشکی مراجعه کنند

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi