تاریخ انتشار:۲۶ اسفند ۱۳۹۳در ۵:۵۴ ب٫ظ کد خبر:4315

استقرار موشک‌های ایرانی در عراق

استقرار موشک‌های ایرانی در عراق استقرار موشک های ایرانی در عراق العالم - یک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران برای کمک به دولت عراق در نبرد با "داعش" در تکریت، موشک‌های پیشرفته‌ای را در این کشور مستقر کرده است. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه آمریکایی به ...

استقرار موشک‌های ایرانی در عراق

استقرار موشک های ایرانی در عراق
العالم – یک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران برای کمک به دولت عراق در نبرد با “داعش” در تکریت، موشک‌های پیشرفته‌ای را در این کشور مستقر کرده است.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه آمریکایی به نقل از سه مقام آمریکایی افزود: سرویس اطلاعاتی آمریکا، استقرار این موشک ها را در چند هفته گذشته رصد کرده است. به نوشته نیویورک تایمز، گزارش های اطلاعاتی آمریکا حاکی است که موشک های فجر-۵ و فاتح-۱۱۰ از جمله موشک هایی است که ایران به تازگی در عراق مستقر کرده است. این روزنامه آمریکایی به نقل از کارشناسان نظامی مدعی شد: موشک های مزبور از همان موشک هایی است که جنبش حماس و حزب الله لبنان در سال های گذشته علیه اسرائیل استفاده کرده اند. نیویورک تایمز با اشاره به این که ایران تاکنون هیچ یک از این موشک ها را در عراق استفاده نکرده، ادعا کرد که برخی مقامات آمریکایی ابراز نگرانی کرده اند که استفاده از این موشک ها در میدان نبرد ممکن است اختلافات طایفه ای را تحریک کند و باعث مرگ شهروندان غیر نظامی شود. این در حالی است که بنا بر تأکید بسیاری از مقامات عراقی، جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که در مقابله با یورش گروهک تروریستی داعش از مردم عراق صادقانه دفاع کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi