تاریخ انتشار:۲۷ اسفند ۱۳۹۳در ۶:۲۶ ب٫ظ کد خبر:4330

محمد جواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی چهره‌های سال ۹۳ شدند

رأی مخاطبان «تابناک» به جهاد و دیپلماسی؛ محمد جواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی چهره‌های سال ۹۳ شدند جامعه‌ای عقلایی و متعادل؛ شاید این بهترین توصیف شرایط این روزهای مردم ایران باشد. جامعه‌ای که می‌کوشد در حد توان خود ارزشمدار و دیندار باشد و هم عقلایی ...
۴۸۳۹۰۳_۱۴۵رأی مخاطبان «تابناک» به جهاد و دیپلماسی؛
جامعه‌ای عقلایی و متعادل؛ شاید این بهترین توصیف شرایط این روزهای مردم ایران باشد. جامعه‌ای که می‌کوشد در حد توان خود ارزشمدار و دیندار باشد و هم عقلایی تمشیت امور کند‌ و زمانی که بناست چهره سال مد نظر خود را انتخاب کند، هم دغدغه جهاد دارد و هم‌ دغدغه دیپلماسی؛ ‌دو بال که هم منافع یک ملت و هم منافع یک امت را می‌تواند به همراه هم ‌پیش برند.
کد خبر: ۴۸۴۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۵:۰۳-۱۸ March 2015

جامعه‌ای عقلایی و متعادل؛ شاید این بهترین توصیف شرایط این روزهای مردم ایران باشد. جامعه‌ای که می‌کوشد در حد توان خود ارزشمدار و دیندار باشد و هم عقلایی تمشیت امور کند‌ و زمانی که بناست چهره سال مد نظر خود را انتخاب کند، هم دغدغه جهاد دارد و هم‌ دغدغه دیپلماسی؛ ‌دو بال که هم منافع یک ملت و هم منافع یک امت را می‌تواند به همراه هم ‌پیش برند.

به گزارش «تابناک»، نظر‌سنجی تعیین چهره سال تابناک، از‌‌ همان ابتدا با مشارکت خود مخاطبان انجام شد؛ مخاطبانی که درخواست ‌خاضعانه تابناک را برای معرفی چهره سال پاسخ مثبت دادند و هشت نفر را برای این نظر‌سنجی در قالب کامنت به ما معرفی کردند. آقایان سلیمانی، ظریف، مطهری، قاضی‌زاده هاشمی، روحانی، هاشمی، فرجی دانا و خانم مریم میرزاخانی، هشت نفر اول به تابناک معرفی شدند.

البته به دلیل کمی وقت و همچنین فاصله بسیار زیاد چهار نفر اول با چهار نفر دوم، تصمیم بر این شد که فقط چهار نفر اول در نظر‌سنجی نهایی مورد پرسش قرار گیرند‌ که در نهایت دکتر محمد جواد ظریف با بیش از پنجاه درصد آراء مخاطبان به عنوان نفر اول و سردار قاسم سلیمانی با بیش از بیست و هشت درصد آراء، به عنوان  نفر دوم نظر سنجی چهره سال ۱۳۹۳ از سوی مخاطبان تابناک معرفی گردیدند. در این نظر سنجی علی مطهری و قاضی زاده هاشمی نیز به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند.

اما نکته قابل توجه در این نظر‌سنجی، بر خلاف برخی از تحلیل‌های جناحی و سیاسی، این بود که نشان داد مخاطبان تابناک ـ که عمدتا از قشرهای فرهیخته جامعه‌اند ـ به صورت توأمان، هم گفت‌و‌گو تعامل با دنیا را اولویت نیازهای کشور می‌دانند و هم به هنگام ضرورت، جهاد و مبارزه را؛ دو بالی که در کنار هم می‌توانند این کشور را به افق‌هایی بسیار فرا‌تر از آنچه ‌هست، پرواز دهند.

این نظر‌سنجی درس‌ها و عبرت‌هایی هم داشت؛ درس‌هایی برای آنان که دیپلماسی و مذاکره را صرفا وا دادن و ترس تلقی می‌کنند و دائما سربازان جبهه انقلاب را مورد تخریب‌های ناجوانمردانه خود قرار می‌دهند. آن‌ها باید بدانند که دیپلماسی ابزاری است در اختیار آنان که توانایی استفاده از آن را دارند تا منافع یک ملت را در بهترین وجه خود تأمین کنند و همین می‌شود که قاطبه مخاطبان، دکتر محمد جواد ظریف، فرمانده دستگاه دیپلماسی را به عنوان نفر اول چهره سال ۱۳۹۳ کشور انتخاب می‌کنند و آنانی که جهاد و مبارزه را می‌کوشند از ادبیات این ملت و مردم حذف می‌کنند؛ آنان نیز باید عبرت بگیرند که به ‌گاه جهاد و مبارزه، این مردم در مشارکت و حمایت از جهاد هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهند و همپای دیپلماسی، جهاد‌گران و مبارزان خود را می‌ستایند و همچون اکنون در نظر‌سنجی رسانه‌ای چون تابناک، سردار سرافراز سپاه اسلام را یکی از دو چهره سال کشور معرفی می‌کنند.

درود خداوند بر امام راحل عظیم‌الشأن، که درس آزادگی ایستادگی را به همه ما داد. درود خداوند بر همه شهیدان گلگون کفنی که همه هستی خود از جان و مال و زن و فرزند را تقدیم این خاک و دین رحمت کردند. سلام و درود خدواند بر رهبر انقلاب که پر صلابت و استوار قافله سار این کاروان عشق‌اند و درود خداوند بر همه مردم ایران زمین که دل در گرو این خاک و این دین دارند.

 محمد جواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی چهره های سال 93 شدند

اخبار مرتبط

۱ ديدگاه مطلب براي " محمد جواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی چهره‌های سال ۹۳ شدند " ارسال شده است.

  1. آرین گفت:

    علی مطهری

Go to TOP
logo-samandehi