تاریخ انتشار:۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۸:۵۴ ق٫ظ کد خبر:5287

همایش توسعه سواحل مکران

فرماندار سیریک : همایش طرح توسعه و سرمایه گذاری سواحل مکران در سیریک برگزار شد فرماندار سیریک گفت: همایش طرح توسعه و سرمایه گذاری سواحل مکران با شرکت ۱۵۰ نفر از سرمایه گذاران شهرستان های سیریک و جاسک با حضور مشاوران وزارت صنعت معدن تجارت در ...

400

فرماندار سیریک : همایش طرح توسعه و سرمایه گذاری سواحل مکران در سیریک برگزار شد

فرماندار سیریک گفت: همایش طرح توسعه و سرمایه گذاری سواحل مکران با شرکت ۱۵۰ نفر از سرمایه گذاران شهرستان های سیریک و جاسک با حضور مشاوران وزارت صنعت معدن تجارت در شهرستان سیریک به مدت دو روز در سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

 

به گزارش آذینی ، سعید الله مبارکی فرماندر حاشیه برگزاری این همایش افزود: یکی از اهداف برگزاری این همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری ،شفاف سازی سرمایه گذاری در سواحل مکران ، استفاده از توان و ظرفیت سرمایه گذاران بومی به بمنظور تدوین سند راهبردی و جامع برای توسعه و عمران بیشتر سواحل مکران دانست.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز داشت: دعوت از سرمایه گذاران و معرفی پروژه ها و فرصت های قانونی و مزایای سرمایه گذاری در سواحل مکران و همچنین تبادل اطلاعات و ارتباط بیشتر برای انتقال دانش فنی و مراودات تجاری و تشویق مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری و ایجاد زمینه مساعد برای مشارکت سرمایه گذاران را از دیگر اهداف این همایش برشمرد.

فرماندار سیریک یادآور شد: از آنجائیکه یکی از نعمت های خدا دادی و بزرگ الهی برای مردم شهرستان سیریک برخورداری از سواحل و دریای بیکران الهی می باشد که دریا و ساحل هر دو از سرمایه های بسیار ارزشمند برای شکوفایی و رونق اقتصادی و اشتغالزایی و پویایی منطقه برخوردارند و استفاده جامع و مدبرانه قطعا زمینه های رشد و توسعه شهرستان را بدنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اکثر مردم شهرستان سیریک معیشت و امرار و معاش خود را از طریق دریا تامین می کنند اظهار داشت: دریا بعنوان یک گنج عظیم و جواهری ارزشمند برای مردم شهرستان سیریک گرانبهاست ولی متاسفانه تاکنون آنچنان که باید و شاید از جز در صید و صیادی و اندک تجارتی که صورت می گیرد دیگر موهبت ها یا به دلیل نا آگاهی یا عدم برخورداری از دانش استفاده همچنان مجهول و بلا استفاده مانده است و امیدواریم با توجه خاص دولت تدبیر و امید به شرق استان و سواحل مکران زمینه های شکوفایی و بالندگی آن در روز های آینده و نزدیک شاهد باشیم

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP