تاریخ انتشار:۲۵ مرداد ۱۳۹۴در ۱۰:۳۵ ق٫ظ کد خبر:6715

روایت جدیدفرمانده انتظامی کرمان از اسیدپاشی کهنوج

جزییات اسید پاشی کهنوج فرمانده انتظامی استان کرمان جزئیات ماجرای اسید پاشی هفته گذشته در شهرستان کهنوج را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،سردار چناریان با اعلام خبر دستگیری سه نفر از متهمان حادثه اسید پاشی شهرستان کهنوج، ...

جزییات اسید پاشی کهنوج

فرمانده انتظامی استان کرمان جزئیات ماجرای اسید پاشی هفته گذشته در شهرستان کهنوج را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،سردار چناریان با اعلام خبر دستگیری سه نفر از متهمان حادثه اسید پاشی شهرستان کهنوج، انگیزه این افراد را تلافی جویی شخصی به انگیزه دفاع از ناموس عنوان کرد.

وی گفت: قربانی اصلی این حادثه فردی از اهالی استان خراسان رضوی است که به علت ورشکستگی به استان کرمان و شهرستان کهنوج مهاجرت کرده و با راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی توانست به کسب و کار خود رونق دهد و چند کارمند از جمله یک خانم را در فروشگاه خود به کار گیرد.
فرمانده انتظامی کرمان با اشاره به وضع فرهنگی حاکم بر شهرهای جنوبی این استان افزود: به کار گیری کارمند خانم در این فروشگاه که با فضای اجتماعی کهنوج همخوانی زیادی ندارد باعث ایجاد ظن و گمانهایی بین بستگان کارمند مذکور شد و آنها چهارشنبه شب گذشته در اقدامی انتقام گیرانه به صورت صاحب مغازه و یکی از شاگردانش که مرد جوانی است در هنگام ترک فروشگاه اسید پاشیدند.
سردارچناریان افزود: پس ازاین ماجرا، پلیس در کمتر از یک ساعت یکی از متهمان را دستگیر کرد و سپس دو نفر دیگر نیز که در این جرم شراکت داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.
وی گفت: دو مصدوم این حادثه هم اکنون در بیمارستان شفا شهرستان کرمان در حال مداوا هستند و وضع عمومی آنان خوب ارزیابی شده است.
پایگاه خبری مکران :  آقای قربانی(مشهدی صاحب مغازه ) تا بحال در این مدت  که کهنوج بوده دو تا شاگرد به نامهای تاجیک و قربانی (مصدوم ) داشته است که هر دو مرد بود ه اند و هیچ کارمند زنی استخدام نکرده است همچنین یاد آور می شوم که مردم  نجیب و شریف کهنوج  به شخصیت زن هم چون مرد ارزش و احترام قائل هستند و هیچ گونه مشکلی با کار کردن زن ندارند و از مسئولین محترم  استانی هم خواهشمند هستیم  به فرهنگ  مردم کهنوج توهین ننمایند.
روایت مقامات قضایی: از اسید پاشی کهنوج
به گزارش مشرق، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان، گفت: در ۲۱ مرداد ماه امسال ساعت ۹ شب افرادی به هویت «محمد – ق» ۴۵ ساله و «رضا – ق» ۲۸ ساله از ناحیه دست، پا و شکم دچار سوختگی ناشی از اسیدپاشی شدند.
 .
وی ادامه‌داد: پس از انتقال مصدومان به اورژانس ۱۲ فروردین شهرستان کهنوج و در جریان قرار دادن پلیس ۱۱۰، هماهنگی‌های لازم قضایی با دستور دادستان کهنوج جهت پیگیری و شناسایی متهمان آغاز شد.موحد اظهارکرد: پس از تحقیق از مصدومان و معرفی اسیدپاشان توسط یکی از آنها، دستورات قضایی صادر و بلافاصله مظنونان (۳ نفر) دستگیر و بازجویی از آنها آغاز و با قرار بازداشت موقت جهت تکمیل تحقیقات در اختیار پلیس اطلاعات شهرستان قرار گرفتند.

وی انگیزه متهمان از این جنایت را اختلافات صنفی عنوان کرد و افزود: طی بررسی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد که مصدوم دارای مغازه لوازم یدکی است که اجناس مرغوب را با قیمت پایین به فروش می‌رسانده که مورد تهدید هم‌صنفی‌های خود قرار می‌گیرد هر چند که احتمال دارد در بازجویی‌ها آینده موارد دیگری نیز دلیل این عمل باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان درباره جزییات این اسیدپاشی نیز گفت: سه متهم که دارای وسیله‌نقلیه موتور سیکلت بوده‌اند پس تعقیب مصدومان در خیابانی، پارچ حاوی اسید را به داخل ماشین مصدومان می‌ریزند.

 

روایت دادستان کهنوج:

 

دادستان عمومی و انقلاب کهنوج اعلام کرد که سه نفر تاکنون در موضوع اسیدپاشی چهارشنبه‌شب گذشته در این شهرستان دستگیر شده‌اند.

به گزارش فرهیختگان، حوالی ساعت ۲۱ چهارشنبه یک مورد اسیدپاشی در کهنوج رخ داد و عاملان این اقدام پس از اسیدپاشی از محل متواری شدند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که اسیدپاشی به دلیل اختلافات شخصی بین این افراد رخ داده و فردی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته از کاسبان این منطقه است که اجناس خود را ارزان‌تر از سایر واحدهای صنفی به فروش می‌رسانده و از آنجا که چند نفر از این اقدام ناراحت بودند و کاسبی آنها دچار مشکل شده بود، اقدام به این کار کردند.

عاملان اسیدپاشی دو نفر بودند که چهره خود را با نقاب پوشانده بودند.

به‌گفته مسعود معاذالهی، دادستان عمومی و انقلاب کهنوج، سه نفر در این پرونده بازداشت شده‌اند که دو نفر از آنها محرک این اقدام بوده‌اند و انجام این اسیدپاشی از سوی آنها صورت نگرفته است و درباره عامل بودن یا نبودن فرد سوم، پیگیری‌ها در دست اقدام است، اما عاملان اصلی این حادثه هنوز شناسایی نشده‌اند.

او افزود: «صاحب مغازه و شاگرد او آسیب دیده و به کرمان اعزام شده‌اند که تاکنون خبرهایی مبنی‌بر سوختگی شکم، صورت، دست، پا و کوری یکی از این افراد دریافت شده است.»

مدیر بیمارستان شفا کرمان نیز گفت: «قربانیان اسیدپاشی با سوختگی ۴۰ و ۴۵ درصد در بخش سوختگی این بیمارستان بستری شده‌اند.»

محمدحسین مصدق به ایرنا گفت: «یکی از این افراد ۴۱ ساله است که ۴۵ درصد سوختگی ناشی از اسید دارد و بیشتر اندام وی درگیر شده‌اند.»

وی گفت: «فرد دیگر ۳۱ ساله است که اسید علاوه‌بر آسیب به اندام‌ها در چشم وی نیز ریخته شده و البته هنوز منجر به نابینایی وی نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود این جوان نابینا شود. این افراد بیشتر از ناحیه صورت، دست و پا مورد آسیب واقع شده‌اند

اخبار مرتبط

۱ ديدگاه مطلب براي " روایت جدیدفرمانده انتظامی کرمان از اسیدپاشی کهنوج " ارسال شده است.

  1. پایگاه خبری تحلیلی مکران گفت:

    فرافکنی برای توجیع شانه خالی کردن از وظیفه…………….

Go to TOP