تاریخ انتشار:۳۰ مرداد ۱۳۹۴در ۳:۲۵ ب٫ظ کد خبر:6752

سال ۹۳ بیشترین سرقت استان مربوط به کهنوج بیشترین توهین در بردسیر و بیشترین تهدید در رودبارجنوب و بیشترین کتک کاری در بافت بوده است

به گزارش مکران به نقل از:روابط عمومی دادگستری استان کرمان خبر داد، حمید خالقی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار داشت: آدم‌ربایی یکی ازموضوعاتی است که طی سال جاری در دستور کار شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قرار گرفته است. معاون اجتماعی ...

به گزارش مکران به نقل از:روابط عمومی دادگستری استان کرمان خبر داد، حمید خالقی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار داشت: آدم‌ربایی یکی ازموضوعاتی است که طی سال جاری در دستور کار شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قرار گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با بیان اینکه آغاز به آدم‌ربایی را هم ثبت می‌کنیم، بیان داشت: سال گذشته شاهد کاهش ۵۶ درصدی آدم‌ربایی در استان کرمان بودیم و این آمار در مرکز استان هم ۶۷ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در چهار ماه نخست سال جاری موردی از آدم‌ربایی در شهرستان کرمان ثبت نشده است.

خالقی با اشاره به سیمای چهارساله آسیب‌های اجتماعی استان کرمان ابراز داشت: از سال ۹۰ تا ۹۳ آمار سیمای جرایم استان کرمان را تدوین کردیم.

وی عنوان کرد: بر اساس سیمای چهارساله آسیب‌های اجتماعی استان کرمان بیشترین نرخ جرم به‌ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مربوط به راور، کهنوج، کوهبنان، بافت، بردسیر و کرمان است.

خالقی افزود: بیشترین سرقت به‌ازای جمعیت در کهنوج، راور و کرمان، بیشترین ضرب و جرح عمدی در بافت، ارزوئیه و رودبار جنوب، بیشترین تهدید در رودبار جنوب، عنبرآباد و راور، بیشترین توهین در بردسیر، ماهان و کوهبنان و بیشترین حمل مواد مخدر در کوهبنان، کهنوج و ماهان بوده است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۰ به‌ازای هر ۹ ازدواج یک طلاق در استان کرمان داشتیم در حالی‌که در سال ۹۳ به ازای هر پنج ازدواج یک طلاق در استان کرمان داریم، اما آمار طلاق رو به کاهش است و بیشترین طلاق‌ها به ترتیب بین یک تا ۲ سال، ۲ تا ۳ سال و یک سال نخست زندگی روی داده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تصریح کرد: همسرآزاری در استان کرمان ۸ درصد و آمار دختران فراری ۲۷ درصد کاهش یافته در حالی که کودک‌آزاری ۳درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP