تاریخ انتشار:۱۸ شهریور ۱۳۹۴در ۲:۵۸ ق٫ظ کد خبر:7083

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کرد

سالها قبل باید ارائه می‌کرد نوکیا در برهه ای تسلط و پادشاهی خود بر عرصه بازار گوشی های موبایل را از دست داد که شاید کمتر کسی باور آن را داشت. اندروید به یکباره بساط هژمونی نوکیا از بازار را برچید و بعد از مدتی نوکیا ...

سالها قبل باید ارائه می‌کرد
نوکیا در برهه ای تسلط و پادشاهی خود بر عرصه بازار گوشی های موبایل را از دست داد که شاید کمتر کسی باور آن را داشت. اندروید به یکباره بساط هژمونی نوکیا از بازار را برچید و بعد از مدتی نوکیا در خوش بینانه ترین حالت به عنوان یک پادشاه مخلوع، در حاشیه به حیات خود ادامه داد. اما اکنون گویا این شرکت مسیری را میرود که سال ها قبل باید در آن قدم میگذاشت.

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کردنوکیا در برهه ای تسلط و پادشاهی خود بر عرصه بازار گوشی های موبایل را از دست داد که شاید کمتر کسی باور آن را داشت. اندروید به یکباره بساط هژمونی نوکیا از بازار را برچید و بعد از مدتی نوکیا در خوش بینانه ترین حالت به عنوان یک پادشاه مخلوع، در حاشیه به حیات خود ادامه داد. اما اکنون گویا این شرکت مسیری را میرود که سال ها قبل باید در آن قدم میگذاشت.
به گزارش «تابناک» دیگر بر همه کس معلوم است که ساختن یک گوشی هوشمند اندروید راه عجیب جادویی برای رسیدن به شکوفایی نیست و در حال حاضر شرکت سامسونگ با فروش دستگاه های مجهز به اندروید تقریبا پول پارو میکند. اما یک سوال همیشه باید در ذهن ما باشد: اگر نوکیا در اوایل سال ۲۰۰۹ به قطار اندروید پیوسته بود، در همان زمانی که نوکیا هنوز غول بازار موبایل بود و هنوز خبری از سامسونگ در این بازار نبود، آن وقت چه اتفاقی می افتاد؟

قطعا در این صورت اتفاقات متفاوتی از آنچه امروز شاهد آن هستیم برای این شرکت رخ میداد و شاید هیچ گاه واحد موبایل این شرکت به مایکروسافت واگذار نمیشد تا نوکیا اینقدر ساکت در گوشه بازار موبایل در خود فرو رود.

اما گویا این شرکت قصد دارد تا بار دیگر با قدرت به عرصه موبایل باز گردد و رندر های جدیدی که به تازگی منتشر شد تصاویری از گوشی هوشمندی قابل توجه از این شرکت را ارائه کرده است که احتمالا گوشی آینده نوکیا خواهد بود:

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کرد

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کرد
این تصاویر که ابتدا بر روی خروجی توییتر قرار گرفت، از سوی کاربری با نام Kim Wayne منتشر شد و نشان دهنده یک گوشی هوشمند بسیار زیبا از نوکیا است که توان تغییر معادلات بازی را در عرصه موبایل دارا است. تصاویر زیر نشان دهنده این طرح مفهومی از نوکیا است:

البته پیش از این نیز نوکیا اقدام به ساخت گوشی های هوشمند اندروید کرده بود که البته این گوشی در دسته پایین رده ها قرار میگرفت و چندان توجهی به خود جلب نمیکرد. اما این طرح جدید که عنوان شده نام آن Nokia C1 است، گویا نشان از یک غول اندرویدی دارد که در رابطه با آن گفته میشود که احتمالا از پردازشگر اینتل Atom و صفحه نمایش ۵ اینچ با وضوح Full HD برخوردار است. همچنین این هوشمند مجهز به نسخه مارشمالو اندروید خواهد بود.

در اوایل تابستان امسال مدیر عامل جدید نوکیا «راجیو سوری» گفته بود که این شرکت فنلاندی قصد بازگشت به بازار موبایل را دارد و این اتفاق زمانی خواهد افتاد که قرارداد این شرکت با مایکروسافت – مبنی بر عدم استفاده از برند نوکیا در گوشی های موبایل – منقضی شود. این قرار داد تا پایان سال ۲۰۱۵ به اتمام میرسد و از هم اکنون شرکت نوکیا در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار موبایل است.

حال Nokia C1 اولین قدم جدی این شرکت در راه ورود به بازار است. قدمی که مسیر Nokia X و Nokia N1 را تکمیل میکند و هرچند سالها قبل باید از سوی نوکیا برداشته میشد، اما نوید ورود این پادشاه قدیمی به بازار و رقابت با غول هایی همچون سامسونگ را میدهد.

بار دیگر با قدرت به عرصه موبایل باز گردد و رندر های جدیدی که به تازگی منتشر شد تصاویری از گوشی هوشمندی قابل توجه از این شرکت را ارائه کرده است که احتمالا گوشی آینده نوکیا خواهد بود:

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کرد

هوشمندی که نوکیا سالها قبل باید ارائه می‌کرد

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi