تاریخ انتشار:۲۱ شهریور ۱۳۹۴در ۱۰:۵۱ ق٫ظ کد خبر:7170

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در کرمان معرفی شد

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در کرمان معرفی شد به گزارش سایت خبری مکران به نقل از ایرنا- دادستان کرمان، 'محمدعلی سلیمانی' معاون دادسرای عمومی و انقلاب کرمان را بعنوان قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان کرمان تعیین کرد. به گزارش روز شنبه روابط عمومی ...

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در کرمان معرفی شد

به گزارش سایت خبری مکران به نقل از ایرنا- دادستان کرمان، ‘محمدعلی سلیمانی’ معاون دادسرای عمومی و انقلاب کرمان را بعنوان قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان کرمان تعیین کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری در نشست هفتگی قضات دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: قاضی ویژه انتخابات بایستی پایش دقیقی پیرامون جرایم انتخاباتی انجام دهد.
وی ادامه داد: قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی باید حتی کوچکترین تحرکاتی که به امنیت روانی جامعه در مقوله انتخابات خدشه وارد می کند را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان از تدوین منشور اخلاق انتخاباتی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: در راستای مصوبات شورای تامین استان این منشور حاوی دغدغه های نظارتی و تبیین الزامات قانونی با محوریت استانداری کرمان تهیه شده و بخش مربوط به الزامات قانونی نیز توسط دادسرای کرمان تدوین و در منشور جانمایی شده است.
سالاری ضمن تشریح بخشنامه ابلاغی ریاست قوه قضاییه درخصوص تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی، عنوان کرد: شور سیاسی و احساس مسوولیت حاکم بر آحاد جامعه، نوید بخش انتخاباتی با حضور حداکثری مردم است و ضرورت دارد همه دستگاه های نظارتی برای صیانت از آراء مردم پیش بینی های لازم را انجام دهند.
وی بخشنامه ابلاغی را پیام صریح ریاست قوه قضاییه برای متولیان امر دانست و گفت: آیت الله لاریجانی هوشمندانه و با درک حضور حداکثری مردم بدنه نظارتی دستگاه را به اجرای وظایف ذاتی خود الزام کرده است.
وی همه احزاب و گروه های سیاسی را دعوت به رعایت اخلاق انتخاباتی کرد و گفت: سخنرانان میتینگ های حزبی نباید فراموش کنند که مخاطب آنها مردمی فهیم هستند که رفتار و گفتار آنها و رعایت موازین اخلاقی را ملاک قضاوت و انتخاب قرار می دهند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان عنوان کرد: اگر خدایی ناکرده بداخلاقی های انتخاباتی واجد وصف مجرمانه باشد، دستگاه قضا بدون توجه به خط و جناح منسوب، برخورد قاطع و بازدارنده ای را در دستور کار قرار می دهد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi