تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۴در ۱۲:۳۳ ب٫ظ کد خبر:7600

سلامت ۱۵ میلیون نفر تحت تاثیر ریزگردهای تالاب جازموریان است

استاندار کرمان گفت: تالاب جازموریان عامل ایجاد بیماری های ریوی در استان کرمان و استان های همجوار است و سلامت ۱۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. به گزارش مکران:علیرضا رزم حسینی ظهر پنج شنبه در کارگروه گرد و غبار و احیای تالاب جازموریان ...

استاندار کرمان گفت: تالاب جازموریان عامل ایجاد بیماری های ریوی در استان کرمان و استان های همجوار است و سلامت ۱۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش مکران:علیرضا رزم حسینی ظهر پنج شنبه در کارگروه گرد و غبار و احیای تالاب جازموریان استان کرمان که با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: تالاب جازموریان، مبحثی فراموش شده در کشور است.

وی افزود: تالاب جازموریان به عنوان منبع آب استان کرمان همیشه محل پرورش دام و گیاهان دارویی بوده است.

رزم حسینی گفت: خشکسالی، کم توجهی مسئولین و حفر غیر مجاز چاه در اطراف این تالاب موجب خشک شدن این تالاب شده است.

استاندار کرمان تصریح کرد: تالاب جازموریان اکنون منبع تولید ریزگردها در استان کرمان و استان های همجوار است و بر اساس کارشناسی های انجام شده ریزگرد های حاصل از آن ۱۵ میلیون نفر را در استان های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و … تحت تاثیر خود قرار می دهد.

وی بیان داشت: در استان کرمان کانون های ریزگرد دیگری هم مانند کهنوج و منوجان و… وجود دارد اما کانون تالاب جازموریان مهمترین آن است که ریزگرد های آن تاثیر منفی برای سلامت مردم داشته و باعث ایجاد بیماری هایی از قبیل سل و سایر بیماری های ریوی شده است.

رزم حسینی ابراز امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید، تالاب جازموریان هم مانند دریاچه ارومیه مورد بررسی قرار گیرد و با تبدیل شدن به مسئله ملی،  اقدامات لازم برای رفع مشکلات حاصل از ریزگردهای این کانون و نجات جان مردم انجام شود.

منبع :مهر

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP