تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۴در ۱۲:۳۷ ب٫ظ کد خبر:7609

تشکیل ۴۰۷ پرونده زیست محیطی در کرمان

رئیس کل دادگستری کرمان گفت: طی ۶ ماهه سال جاری ۴۰۷ پرونده زیست محیطی در این استان تشکیل شده که ۳۳۵ پرونده مختومه شده‌است. به گزارش مکران:یدالله موحد عصر امروز در نشست ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور با مسئولان قضایی و مدیران ارشد استان کرمان ...

رئیس کل دادگستری کرمان گفت: طی ۶ ماهه سال جاری ۴۰۷ پرونده زیست محیطی در این استان تشکیل شده که ۳۳۵ پرونده مختومه شده‌است.

به گزارش مکران:یدالله موحد عصر امروز در نشست ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور با مسئولان قضایی و مدیران ارشد استان کرمان اظهار داشت: تعامل بین دستگاه‌های مختلف استان کرمان وجود دارد و اقدامات موثری برای صیانت از انفال عمومی، جنگل‌ها، مراتع و اراضی دولتی به ویژه در حاشیه شهر کرمان انجام شده‌است.

وی بیان داشت: اقدامات صورت‌گرفته برای رفع تصرف و تجاوز از اراضی دولتی در استان کرمان طی سال گذشته و سال جاری می‌تواند به عنوان الگو برای استان‌های کشور باشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: دستگاه قضا در خط مقدم مبارزه با زمین‌خواری حضور دارد و پشتیبانی لازم از نیروهای عمل‌کننده را داشته و دارد.

موحد همچنین از همکاری تنگاتنگ و قانونمند دستگاه قضایی استان کرمان با محیط زیست خبر داد و عنوان کرد: طی دو سال گذشته به صورت ویژه رسیدگی به پرونده‌های محیط زیست را در کرمان داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در سال گذشته۴۵۰ فقره پرونده زیست محیطی در استان کرمان تشکیل شده‌است و یک هزار نفر متخلف به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

این مقام قضایی یادآور شد:  در سال ۸۶ حدود ۸۰ پرونده زیست محیطی در استان کرمان داشتیم که این رقم در سال ۹۳ به ۵۰۲ فقره رسیده‌است.

موحد ابراز داشت: طی شش ماهه سال جاری نیز ۴۰۷ پرونده زیست محیطی در استان کرمان تشکیل شده که ۳۳۵ پرونده مختومه شده‌است.

وی از صدور آرای جالب برای متخلفان محیط زیست هم سخن به میان آورد و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت قانون مجازات جدید، مجازات‌های تکمیلی از سوی محاکم صادر شده‌است و متخلف بخش محیط زیست بعد از آنکه مجازات اصلی را تحمل کرد، برای چند ماه باید با نیروهای محیط زیست همکاری کند و سپس گواهی معتبر همکاری را ارائه دهد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: تجهیزات متخلفان حوزه محیط زیست به ویژه سلاح آنها ضبط می‌شود و این در حالی‌ست که اسلحه شکاری مجاز و غیرمجازی که در بین مردم پیدا می‌شود، بسیار زیاد است.

موحد عنوان کرد: قبل از ارائه مجوز اکتشاف حتما مسائل مربوط به مسائل زیست محیطی انجام شود تا سرمایه‌گذاران به مشکل بر نخورند و از کثرت دعاوی در دستگاه قضا جلوگیری به‌عمل آید.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از تخلفات زیست‌محیطی با اخطارهای محیط زیست برطرف می‌شود، اما اگر برطرف نشود، دستگاه قضایی این مسائل را با قاطعیت و جدیت دنبال کند.

موحد با اشاره به وجود مناطق چهارگانه حیات وحش در کرمان به ویژه پارک ملی خبر بافت گفت: این مناطق در سازمان محیط زیست به خوبی دیده شود، چراکه ذخیره ارزشمندی از حیات وحش در این مناطق وجود دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ابراز داشت: ۱۲۵ هکتار از اراضی حیات وحش کهنوج در استان کرمان از متصرفان رفع تصرف شده‌است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi