تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۴در ۳:۱۵ ب٫ظ کد خبر:7711

سومین گردهمایی شعرعاشورایی دربندرعباس برگذارشد+تصویر

سومین گردهمایی شعرعاشورایی دربندرعباس برگذارشد+تصویر به گزارش مکران از بندرعباس :سومین گردهمایی شعرعاشورایی دربندرعباس باحضور چهره های سرشناس شعر همچون استاد محمدعلی بهمنی-محمدجوادمحبت-حسین اسرافیلی-علیرضاقزوه-سعیدبیابانکی-بالقیس بهزادی –عبدالحمید انصاری نصب- اسفندیارجلیلیان-ناصررزمجو-یدالله شهرجو درمحل موسسه فرهنگی رایه العباس برگزار شد. دراین حمایش که باحضور مسئولان بلندپایه استان هرمزگان ...

DSC04983 DSC04980 DSC05009سومین گردهمایی شعرعاشورایی دربندرعباس برگذارشد+تصویر

به گزارش مکران از بندرعباس :سومین گردهمایی شعرعاشورایی دربندرعباس باحضور چهره های سرشناس شعر همچون استاد محمدعلی بهمنی-محمدجوادمحبت-حسین اسرافیلی-علیرضاقزوه-سعیدبیابانکی-بالقیس بهزادی –عبدالحمید انصاری نصب- اسفندیارجلیلیان-ناصررزمجو-یدالله شهرجو درمحل موسسه فرهنگی رایه العباس برگزار شد.

دراین حمایش که باحضور مسئولان بلندپایه استان هرمزگان و استقبال کم نظیر مردم همراه بود:دکتردرویش نژاد مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت:کربلا اگرحماسه شد به این دلیل است که این واقعه سراسر از پیام های زیبا و معناداربود.کربلا حامل پیام صلح طلبی ائمه اطهار و امام حسین(ع) بود به همین خاطراست که کربلا و واقعه عاشورا ماندگار شد.وی افزود حماسه کربلا باید معرفی شود و شعر یکی از راهکارها برای حفظ و گسترش این مهم است در ادامه این مراسم مهندس اکرمی معاونت سیاسی استانداری هرمزگان گفت: حضوردرمراسم و محفل امام حسین(ع) سعادت میخواهد و هرکسی فرصت حضور در آن را نمی یابد وی خاطرنشان کرد عاشورا فراتر از هرچیزی است که تصور میکنیم به همین خاطر است که باید عاشورا را هر لحظه گسترده ترکنیم. اگر درماه عزای هسین بر سر و سینه میزنیم این نیاز ما به اهل بیت(ع)را میرساند. وی در ادامه گفت محرم و امام حسین(ع) تنها متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به آزادگان جهان است متعلق به هر کسی که روح آزاده دارد.

لازم به ذکر است در این همایش سیدحسن خاموشی از اساتید برجسته جامعه شناسی دانشگاه تهران و استاد احمدرضا حسین زاده و استاد سجادی از موسیقی دانان بنام نیز حضور داشتند.درپایان نیز از تمبر اختصاصی همایش شعر عاشورایی رونمایی شد.

عکس وخبر:محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi