تاریخ انتشار:۲۰ آبان ۱۳۹۴در ۵:۴۱ ب٫ظ کد خبر:7923

همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور در بندرعباس+تصویر

همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور در بندرعباس+تصویر   به گزارش مکران :همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور در رابطه با انتخابات آتی در محل سالن همایش شرکت پالایش گاز سرخون و قشم (شهرک فجر)برگزار شد. ...

DSC05166 DSC05167 DSC05170 DSC05174 DSC05176 DSC05179 DSC05180 DSC05181

همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور در بندرعباس+تصویر

 

به گزارش مکران :همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور در رابطه با انتخابات آتی در محل سالن همایش شرکت پالایش گاز سرخون و قشم (شهرک فجر)برگزار شد. در این همایش محمدامین رضازاده مدیرکل شورای سیاست گذاری کشور که از مدرس و سخنران جلسه بود گفت : مشارکت همه جانبه در انتخابات اقتدار نظام و امنیت کشور را تامین می کند و دعوت از احزاب و گروه های ساسی باعث ایجاد شرایط مطلوب در این رویداد خواهد شد رضازاده در رابطه با رویکرد بی طرفانه دولت تدبیر و امید اظهار داشت در ساست داخلی دولت بر این باور است که از تمام ظرفیت های داخلی باید استفاده شود وی افزود هدف دولت تدبیر تضمین حقوق و آزادی های عمومی مصرح در قانون اساسی-پاسداشت مردم سالاری دینی- تضمین و تقویت مشارکت مردم و نهادینه کردن آن-پاسداری از حقوق شهروندی و ایجاد آرامش برای فعالان اقتصادی اجتماعی و سیاسی است. در ادامه سخنان خود اعلام داشت فرمانداران و بخشداران نمایندگان درجه اول دولت در کشور هستند و در حرکت سیاسی همچون انتخابات کاملا بی طرف و بدور از حاشیه باشند به واسطه ی انتخابات باید انتقال قدرت انجام شود نه با اعمال نفوذ برخی افراد ذی نفوذ. وی ویژگی انتخابات را بر شمرد و گفت: جابجایی و انتقال قدرت به شکل مصالمت آمیز جز با مشارکت مردم و برگزاری انتخابات میسر نمیشود و این (انتخابات)تضمین حیات سیاسی نظام است در حقیقت فرصتی برای همدلی و انسجام ملی و ارزش سنجی جریان ها و نامزدها توسط مردم است.

دکتر رضا زاده از تهدید ها و فرصت ها در فضای سایبر هم سخن گفت و افزود فضای مجازی در شکل گیری مولفه های سیاسی در زمان حال بسیار مهم و تاثیر گزار است و برخی از آن بعنوان یک فرصت بهترین استفاده و بهره را میبرند و برخی دیگر از این وسیله سعی در تخریب یک گروه سیاسی میکنند و از این فضا به سیاه نمایی اوضاع سیاسی و اقتصادی دست میزنند و به افراد یا گروه های دیگر توهین و افطرا میزنند این افراد باید بدانند که تمام این فعالیت ها قابل پیگیری است و فکر نکنند به همین راحتی یک گروه یا شخص را تخریب می کنند و کار تمام است توهین در فضای مجازی عین توهین در خارج از این فضا است.

رضا زاده در رابطه با راهکارهای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات اذهان داشت:انتخابات راهی برای تسهیل حضور نامزدها از همه طیف های کشور است و باعث افزایش بینش های سیاسی شهروندان میشود و همین طور عاملی برای تثبیت امنیت با جلوگیری از چالش ها و نزاع های محلی و ملی است.

عکس و خبر:محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi