تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۴در ۹:۰۵ ق٫ظ کد خبر:8123

حضور ایت الله خاتمی در جمع عزاداران شهرستان منوجان

همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان مراسم باشکوهی با حضور اقشار مختلف مردم منوجان در محل امامزاده فضل ابن عباس(ع)از نوادگان امام کاظم (ع) منوجان برگزار شد. دوستداران اهلبیت علیهم السلام از اول صبح اربعین به تاسی از پیاده روی به کربلای معلی از شهر ...

SAM_9ererere5454همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان مراسم باشکوهی با حضور اقشار مختلف مردم منوجان در محل امامزاده فضل ابن عباس(ع)از نوادگان امام کاظم (ع) منوجان برگزار شد.

دوستداران اهلبیت علیهم السلام از اول صبح اربعین به تاسی از پیاده روی به کربلای معلی از شهر منوجان به سمت امام زاده فضل ابن عباس (ع) پیاده روی کردند ، ساعت ۹/۳۰ صبح برنامه های عزاداری با نوای دلنشین قران اغاز شد و بعد از تلاوت قران و عزاداری امام حسین (ع) ، زیارت اربعین را زمزمه کردند و از راه دور به ساحت مقدس سالار شهیدان عرض ارادت کردند .

در ادامه شرکت کنندگان در این مراسم از بیانات گهربار حضرت ایت الله سید احمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان درمجلس خبرگان رهبری استفاده کردند .

ایت الله خاتمی یکی از اهداف دشمنان برای نفوذ به کشور را دین زدایی دانست و گفت هرکس بخواهد به دین و مقدسات ما اهانت کند با پاسخ عاشورایی ما روبرو خواهد شد و با وجود جوانان حسینی و خانواده های معظم شهداء هیچ فضایی برای اهانت به دین و مقدسات فراهم نیست.

عضو هیئت رئیسه ی مجلس خبرگان رهبری در اجتماع مردم عزادار منوجان در بارگاه امام زاده فضل ابن عباس این شهر نیز مراسم اربعین حسینی درنجف و کربلا را آئینه ای از مکتب تشیع دانست و گفت کسانی که تلاش میکنند هویت اسلامی این ملت و اسلامیت این نظام را زیر سوال ببرند حضور عاشورایی ایرانیان در مراسم اربعین و ازدحام مردم در مرزها برای حضور در این مراسم را چگونه توجیه میکنند ؟

وی با اشاره به اینکه انقلابی که برای حفاظت از دین خدا شکل بگیرد، ماندنی است، افزود نهضت اسلامی مردم ایران ریشه عاشورایی دارد و لذا ماندنی است.

نماینده مردم استان کرمان درمجلس خبرگان رهبری بیان داشت : این حرکت مردم که با پای پیاده و بعضا با پاهای برهنه به زیارت این امام زاده امده اند و شرکت در مراسم اربعین حسینی ، نشانه عشق و علاقه وافری است که مردم این منطقه به امام حسین علیهم السلام دارند و این حرکت ستودنی است .

آیت‌الله سید‌احمد خاتمی در مراسم اربعین حسینی در شهر نودژ منوجان هم گفت مهمترین درس و توصیه سیدالشهداء به ما مقاومت در برابر دشمنان برای حراست از دین است و باید تلاش کنیم به برکت عزاداری برای سیدالشهداء ، خودمان هم رنگ حسینی بگیریم و زندگی ما ، زندگی عاشورایی باشد.

گفتنی است این مراسم با هماهنگی و همکاری اداره اوقاف شهرستان کهنوج برگزار شد ، که با سخنرانی آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران و با مداحی حاج صابر رمضانی مداح کشوری همراه بود و مردم عزادار با حضور پرشور در مراسم اربعین حسینی به سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند .

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi