تاریخ انتشار:۲۱ آذر ۱۳۹۴در ۱۰:۱۰ ق٫ظ کد خبر:8283

امام جمعه عنبراباد : اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد ایران است

حجت‎الاسلام رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبراباد در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان با توصیه به تقوای الهی اظهار داشت: شیعه پشتوانه‎ بزرگی مانند حضور فیزیکی معصومان (ع) حدود ۲۷۳ سال در بین مردم را دارد که همواره این امر منشأ خیر و برکت بوده ...

حجت‎الاسلام رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبراباد در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان با توصیه به تقوای الهی اظهار داشت: شیعه پشتوانه‎ بزرگی مانند حضور فیزیکی معصومان (ع) حدود ۲۷۳ سال در بین مردم را دارد که همواره این امر منشأ خیر و برکت بوده است.

وی بیان داشت: شیعه با چنین پشتوانه‎ای باید در تمام زمینه‎ها رفتار و کرداری بهتر از سایرین داشته باشند و تمام سکنات وی با رفتار ائمه معصوم (ع) سنخیت داشته باشد.

سالاری یکی از روش‎های زندگی معصومان (ع) را رویگردانی از فتنه‎گران ذکر و تصریح کرد: تبعیت ما در این مورد باید مشهود باشد.

وی یکی از اصول سیره معصومان (ع) را رعایت حدود الهی خواند و افزود: حدود و مرزشناسی در جامعه ما در برخی موارد مانند بحث محرم و نامحرم ضعیف است که باید با کار فرهنگی آن را جبران کرد تا حدود الهی رعایت شود.

سالاری با تسلیت رحلت پیامبر (ص) شهادت، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عنوان کرد: دلیل نامگذاری حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) این بوده که خداوند و خلق خداوند از او رضایت داشتند و خستگی‎ناپذیری امام در مقابل باطل الگوی مناسبی برای همگان بود.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به مناسبت هفته وقف ادامه داد: ۲۷ ماه صفر به عنوان وقف نام نهاده شده است که از مختصات حقوقی نظام اسلامی است، همچنین وقف نام واقف را زنده می‎سازد و بهترین یادگار انسان همین صدقات جاریه است.

وی با اشاره به اینکه با آغاز فصل سرما و شیوع بیماری در استان کرمان رعایت مسائل بهداشتی بر همگان لازم است، گفت: تکدی‎گری برخی اتباع خارجی باید به طور جدی از طرف مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد معضلات بهداشتی در جامعه نباشیم.

سالاری اضافه کرد: برخورد قاطع با جنایتکاران و مفسدان از وظایف اصلی دستگاه قضا است و نباید هجمه غریبه‎ای به ظاهر داعیه‎دار مدافع حقوق، آنان را از این وظیفه خطیر باز دارد.

وی با توصیه به برنامه‎ریزی در زمینه محصولات کشاورزی جنوب کرمان اظهار داشت: مسئولان باید با برنامه‎ریزی اصولی و ترویج صحیح از تکرار ضایعه دفن سیب‎زمینی در فارس جلوگیری کنند.

سالاری همچنین با گلایه از کند پیش رفتن ساخت بیمارستان عنبرآباد عنوان کرد: اعتبار کامل برای ساخت و تکمیل بیمارستان عنبرآباد حق این مردم صبور است و مسئولان باید در روند تکمیل آن اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه عنبرآباد اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش اقتصاد ایران دانست و ادامه داد: این نسخه که مقام معظم رهبری آن را پیچیدند، بهترین برای درمان اقتصاد کشور است و مردم منتظر اجرای اقتصاد مقاومتی هستند که با ابراز تأسف تاکنون خوب پیش نرفته است.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری بر تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی دستور دادند و این امر در گرو عمل همه‌جانبه و برگزاری سمینار است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi