تاریخ انتشار:۲۵ آذر ۱۳۹۴در ۳:۵۶ ب٫ظ کد خبر:8375

براهویی : باید فعالیت‌های مدارس به‌صورت اقدام‌پژوهی و درس‌پژوهی باشد.

  حسین برآهویی ظهر امروز در جلسه مدیران ابتدایی این شهرستان با بیان اینکه درس‌پژوهی مدارس را به کانون‌های یادگیرنده تبدیل می‌کند، اظهار داشت: در همه برنامه‌های آموزش و پرورش کهنوج دانش‌آموز در مرکز و کیفیت در رأس آن قرار دارد. وی با اشاره به اهمیت مقطع ...

 

حسین برآهویی ظهر امروز در جلسه مدیران ابتدایی این شهرستان با بیان اینکه درس‌پژوهی مدارس را به کانون‌های یادگیرنده تبدیل می‌کند، اظهار داشت: در همه برنامه‌های آموزش و پرورش کهنوج دانش‌آموز در مرکز و کیفیت در رأس آن قرار دارد.

وی با اشاره به اهمیت مقطع ابتدایی در آموزش گفت: بنیانی‌ترین دوره آموزش مقطع ابتدایی است و آموزش ما باید در این دوره دارای قالب و چهارچوب مشخص باشد.

مدیر آموزش و پرورش کهنوج همچنین ارتقای مهارت‌های یادگیری در مدارس را ضروری دانست و افزود: با توجه به رویکرد کلی کتاب‌ها که پژوهش‌محور است باید فعالیت‌های مدارس به‌صورت اقدام‌پژوهی و درس‌پژوهی باشد.

وی با اشاره به شعار آموزش و پرورش کهنوج در سال تحصیلی جاری گفت: کیفیت و محتوای آموزش از مهم‌ترین اهداف ما در مقطع ابتدایی است و ما سعی داریم علاوه بر داشتن محیطی شاداب در مدارس از آموزش با کیفیتی نیز برخوردار شویم.

* برگزاری آزمون سلامت روان و رفتاری در مدارس متوسطه اول

رئیسی کارشناس مشاوره آموزش و پرورش کهنوج از برگزاری آزمون سلامت روان و رفتاری در مدارس متوسطه اول شهرستان به‌صورت همزمان و هماهنگ خبر داد .

وی عنوان کرد: این آزمون در واقع نوعی نیازسنجی روانی و عاطفی است که هدف از برگزاری آن غربالگری دانش‌آموزان در حیطه ابعاد روانی،عاطفی، سازشی و تحصیلی است.

رئیسی اضافه کرد: این مجموعه‌ از آزمون‌ها با هدف پیشبرد انجام هدایت تحصیلی- شغلی دانش‌آموزان طراحی و اجرا می‌شود و بخش رغبت‌سنج این مجموعه حوزه‌های علاقه‌مندی و تمایل دانش‌آموزان را در حوزه فعالیت‌ها، دانش و موضوعات شامل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در بخش سلامت روان نیز به شاخص‌های عاطفی، انگیزه‌ای و رفتاری پرداخته شد.

کارشناس مشاوره آموزش و پرورش کهنوج در زمینه اهداف این آزمون خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف این آزمون که بر مبنای تجزیه و تحلیل قرار دارد ارتقای شاخص‌های سلامت روان است که مهم‌ترین شاخص بالا بردن سطح تاب‌آوری دانش‌آموزان برای مقابله با ناملایمات و بحران‌های دوره نوجوانی است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP