تاریخ انتشار:۰۲ دی ۱۳۹۴در ۵:۵۶ ب٫ظ کد خبر:8470

پنجمین همایش وحدت شیعه و سنی استان کرمان در کهنوج برگزار شد

نماینده رهبری در امور اهل سنت: اختلاف موجب پیروزی دشمن می شود پایگاه خبری مکران نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور اهل سنت جنوب شرق کشور گفت: اختلاف همیشه موجب پیروزی دشمن می شود و امروز نیز استکبار و صهیونیست ها از اختلافات مسلمانان سوء استفاده ...

نماینده رهبری در امور اهل سنت: اختلاف موجب پیروزی دشمن می شود

پایگاه خبری مکران نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور اهل سنت جنوب شرق کشور گفت: اختلاف همیشه موجب پیروزی دشمن می شود و امروز نیز استکبار و صهیونیست ها از اختلافات مسلمانان سوء استفاده می کنند.

 

به گزارش مکران آیت الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در پنجمین همایش آئین برادری جنوب و شرق استان کرمان که در شهرستان کهنوج برگزار شد با تاکید بر از بین بردن اختلافات مسلمانان افزود: صهیونیست ها در حکومت غاصب ۶۰ ساله خود امروز را بهترین زمان حکومت خود اعلام می کنند زیرا همه اقداماتی که آنها باید برای براندازی اسلام انجام می دادند مسلمانان انجام می دهند.
وی گفت: زیرساخت های سوریه و عراق از بین رفته و قوایی که بوجود آمده از بین مسلمانان ضد مسلمانان است.
وی افزود: اما جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا، نیروهای دلسوز نظام، مردم بصیر و هوشمندی رهبر انقلاب اسلامی به عنوان یک نقطه امن در منطقه خودنمایی می کند که شرط ماندگاری این امنیت، وحدت اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: باید وحدت مان را نگه داریم تا طعمه و شکار دشمن نشویم.
وی اظهار کرد: اختلافات مذهبی مورد تاکید دشمن است لذا باید با الگو قرار دادن پیامبر اکرم (ص) در این مسایل نیز همانند دوران اسلام با وحدت و همدلی دشمن را از بین ببریم.
آیت الله سلیمانی با بیان این که خدمات دولت به مردم بدون نگاه به مذهب است گفت: دولت خدمات عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و درمانی خود را به همه مناطق به یک شکل ارایه می دهد.
وی به انتخابات اسفند ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: همه مردم با وحدت با شرکت در انتخابات بار دیگر استحکام نظام اسلامی را تایید می کنند.
وی بیان کرد: مردم جنوبشرق کشور در انتخابات چند سال گذشته با حضور ۸۸ تا ۹۲ درصدی خود نشان داده اند که همیشه پایبند به انقلاب و نظام اسلامی هستند.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور اهل سنت جنوب شرق ادامه داد: اعتقادات، اخلاقیات و احکام الهی باعث اسوه شدن پیامبر گرامی اسلام (ص) شده و ما نیز باید این را به دنیا مخابره و از اسلام هراسی آمریکایی ها جلوگیری کنیم.
وی گفت: ما باید به دنبال افکاری باشیم که باعث اسوه شدن پیامبر بزرگ اسلام شده است.
آیت الله سلیمانی با بیان این که پیامبر یکی از مهمترین کارهای دوران خود را ایجاد وحدت می دانست، افزود: آن حضرت عبادات جمعی را مانند حج، نماز جماعت و نماز جمعه برای وحدت بین مسلمانان ایجاد و بر آنها تاکید کرد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ایشان فرمودند اگر در جایی اجتماعی وجود دارد و کسی آهنگ فردی می نوازد و جدایی را پیشه کرده بدانید اگر شیعه است شیعه انگلیسی و اگر سنی است سنی آمریکایی، اینها استکبارند.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور اهل سنت جنوب شرق کشور گفت: در غرب سایتی که علیه وحدت اسلامی و مسلمانان فعالیت می کند آمریکایی ها نه تنها این سایت را نمی بندند بلکه پشتیبانی و حمایت از آن را در دستور کار خود قرار می دهند.
پنجمین همایش آئین برادری شیعه و سنی امروز چهارشنبه با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی، امامان جمعه و فرمانداران جنوب و شرق استان کرمان، سران طوایف و علمای شیعه و اهل سنت در شهرستان کهنوج برگزار شد.
مرکز شهرستان کهنوج در ۳۶۰ کیلومتری جنوب کرمان است.

دشمن به دنبال تشدید منازعات شیعه و سنی است

مشاور عالی وزیر اطلاعات با بیان این که دشمن به دنبال تشدید منازعات شیعه و سنی است گفت: ماهیت اختلافات مسلمانان بحث شیعه و سنی نیست بلکه این اختلافات ریشه سیاسی دارد.

به گزارش مکران  حجت الاسلام محمد خزاعی روز چهارشنبه در پنجمین همایش آئین برادری در شهرستان کهنوج افزود: آمریکا و انگلیس برای ایجاد امنیت اسراییل، مهار قدرت های نو ظهور اسلام و تجزیه کشورهای اسلامی مهم در منطقه حضور دارند.
وی بیان کرد: آمریکا و غرب به دنبال انحراف مسلمانان از توجه به اسراییل هستند لذا با ایجاد هرج و مرج مدیریت شده و بی نظمی بین جامعه اسلامی آنها را به سمت جنگ با خودشان معطوف کرده اند.
وی گفت: در ملاقات پادشاه عربستان با مسوولان بلند پایه سوریه سعودی ها گفتند که حاضریم همه هزینه های بازسازی را بپردازیم، بشار اسد بماند، رژیم بماند اما چند شرط از جمله اینکه از ایران جدا شوید، ایران در سوریه نفوذ نکند و همچنین اخوان المسلمین نیز راه نفوذش بسته شود را داشتند.
مشاور عالی وزیر اطلاعات ادامه داد: سعودی ها نه حکومت مرسی در مصر را بر می تابند و نه قطر و ترکیه و نه شیعه ایرانی را قبول دارند.
وی همچنین مبارزه با تروریسم را ماموریت دستگاه های امنیتی عنوان کرد و گفت: وزارت اطلاعات تاکنون بخوبی در طراز سیستمی کارآمد، از عهده تامین امنیت ملی برآمده است.
حجت الاسلام خزاعی بیان کرد: اما مبارزه با تروریسم که مجموعه اقدامات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و مبارزه با جریان های فکری ماموریت علما بویژه علمای اهل سنت، سران طوایف شیعه و سنی است.
وی افزود: در یکصد سال اخیر جامعه اسلامی روابط سالم و مسالمت آمیزی داشته و علمای شیعه و سنی در کنار هم مقابل دشمن ایستاده اند آنگونه که پیشنهاد رهبری اخوان المسلمین را به آیت الله کاشانی داده اند.
وی گفت: گواه وحدت شیعه و سنی رشد ۷۰ درصدی مساجد و مدارس اهل سنت است.
مشاور عالی وزیر اطلاعات از امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان منادی وحدت یاد و بیان کرد: در دوره کنونی وظیفه ما ایجاد وحدت و همدلی بین مسلمانان است و باید با نگاه به رهبری گوش به فرمان ایشان باشیم.
وی با اشاره به برخی اتفاقات که به اسم اسلام در دنیا رخ می دهد گفت: امروز کار به دست یک مشت آدم از خدا بی خبر افتاده که نه به شیعه و نه به سنی رحم می کنند.
حجت الاسلام خزاعی افزود: آخرین تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مراقبت از جوانان و هدایت آنها به سمت وحدت بوده زیرا آنها تحت تاثیر رسانه ها و فضای مجازی قرار می گیرند که باید اولویت منطقه جنوب شرق کشور قرار گیرد.

.

عضو مجمع تقریب مذاهب: داعش را غربی ها بوجود آوردند

عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: غربی ها داعش را از بین مسلمانان بوجود آوردند که به مسلمانان ضربه بزنند.

به گزارش مکران مولوی محمد اسحاق مدنی روز چهارشنبه در پنجمین همایش آئین برادری در شهرستان کهنوج افزود: داعش برنامه ای از درون مسلمانان ضد خودشان است که استکبار جهانی به همراه صهیونیست ها آن را طراحی کرده اند و امروز به جان خودشان افتاده است.
وی با اشاره به برخی اختلافات مسلمانان جهان گفت: امروز اختلافات باعث ضربه ردن به اسلام شده و لذا باید این اختلافات از بین برود تا دشمن از آنها سوء استفاده نکند.
وی افزود: پیامبر اسلام (ص) با درس حکمت که خداوند به ایشان داده بود دنیا را به اسلام واقعی سوق داد.
عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: شیعه و سنی مشترکات فراوانی دارند، پیامبر واحد، کتاب الهی واحد و قبله آنها نیز مشترک است لذا آنها باید به وحدت بین خود تاکید کنند و نگذارند دشمن از اختلاف های ناچیز سوء استفاده کند.
وی با بیان این که بین مسلمانان و شیعه و سنی اختلافاتی هم وجود دارد گفت: این اختلافات در بعضی مواقع بسیار خطرناک هستند و باعث اتفاقاتی می شوند که جبران آن به سادگی میسر نیست.
مولوی اسحاق مدنی افزود: امروز دشمنان فعالیت های گسترده ای را در راستای اسلام هراسی شروع کردند لذا با کشیدن کاریکاتور پیامبر بزرگوار اسلام و اهانت به قرآن کریم می خواهند خشم مسلمانان را برافروخته و مسلمانان را غیر قابل کنترل جلوه دهند و از این اختلاف ها چهره مسلمانان را بد نشان دهند.
وی با اشاره به وجود اختلافات بزرگ بین یهودی ها و مسیحی ها گفت: آنها اختلافات خود با خود را که توهین به همدیگر است کنار گذاشته و برای نابودی اسلام تلاش می کنند اما مسلمانان که اختلافات ناچیزی دارند مقابل هم ایستاده اند و این موضوع به نفع دشمن است.
وی تصریح کرد: امروز مسلمانان دشمن خود را فراموش کرده اند و به اختلاف های کوچک دامن می زنند.

محمد دیمه کار

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi