تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۵در ۱۱:۱۵ ق٫ظ کد خبر:9409

اعتراض کسبه و بازاریان میناب به نیروی انتظامی

در پی اقدام نیروی انتظامی شهرستان میناب مبنی بر جمع آوری اجناس و کالاهای با مارک خارجی از انبار مغازه دارن مجتمع تجاری زیتون در روز گذشته ، بازاریان و کسبه مغازه های خود را تعطیل و جلوی فرمانداری ویژه شهرستان میناب تجمع کردند. این درحالی ...

Capture.jpg1

در پی اقدام نیروی انتظامی شهرستان میناب مبنی بر جمع آوری اجناس و کالاهای با مارک خارجی از انبار مغازه دارن مجتمع تجاری زیتون در روز گذشته ، بازاریان و کسبه مغازه های خود را تعطیل و جلوی فرمانداری ویژه شهرستان میناب تجمع کردند.
این درحالی است که حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه روز گذشته به حمایت از بازاریان اشاره و به برخورد نامناسب نیروی انتظامی با کسبه و بازاریان در جمع آوری اجناس از انبارها و مغازه ها ، گفت: کاسبان و بازاریان حبیب الله هستند و با آنها نباید همانند قاچاقچیان برخورد شود.
معتمدی فر افزود: آیا مشکل واقعی نیروی انتظامی در شهرستان میناب چند بسته آب میوه و یا لوازم خانگی و مواد غذایی است. نیروی انتظامی به فکر جلوگیری از ترانزیت قاچاق مواد مخدر در میناب باشد و یا اگر می خواهد با قاچاق کالا مبارزه کند ، جای آن داخل شهر و مغازه نیست ، باید مرزها کنترل شود ، دریابانی باید کار خود را به نحو احسن انجام دهد .
امام جمعه میناب با انتقاد از شیوه مدیریت شورای تامین در استان و شهرستان اظهار داشت: مسئولین شورای تامین استان و شهرستان به مردم میناب رحم کنند و برخورد مناسبی با آنها داشته باشندو نباید مردم را وحشت زده کنیم.
صبح امروز نیز تجمع و راهپیمایی انبوهی از کسبه و بازاریان در پی اعتراض به این حرکت نیروی انتظامی با سر سردادن شعارهای ؛ خامنه ای حمایت،فرماندارحمایت،دادستان حمایت،حاجی زاده نمی خواهیم ( حاجی زاده فرمانده نیروی انتظامی میناب) همراه بود.
اعتراض کسبه به این بود که چرا نیروی انتظامی شبانه و بدون حضور مغازه دار ، قفل مغازه را می شکند و وارد مغازه شده و همه چیز را با خود می برند .
بازاریان می گفتند : اگر کالای خارجی قاچاق است چرا می گذارند وارد شهر شود ، بیرون شهر و لب مرز این کار را انجام دهند
علیرضا پاکدامن فرماندارویژه میناب در پی این اعتراض در جمع کسبه ها حرکت ناشایست نیروی انتظامی را قابل اصلاح دانست و این اقدام را قانونی برشمرد و اظهار داشت: با هر گونه برخورد بد و ناشایست با کسبه برخورد می شود.
معاون استاندار افزود: هر اقدام نیروی انتظامی با هماهنگی و رصد کامل انجام می شود و هر مسئله ای که جنبه عمومی داشته باشد قطعا” جنبه پیگیری و قانونی دارد و رصد می شود.
وی پشتیبانی و همکاری کسبه ها را در رفع این مشکل خواستار شد و ادامه داد که: قطعا” باجدیدت این مسئله بررسی خواهد شد.
از طرفی برخی از راننده ها نیز با گلایه از برخورد غیر منطقی نیروی انتظامی با رانندگان در شهرستان میناب در حضور فرماندارویژه میناب در جمع کسبه ها این طور مطرح نمودند : اگر اشتغال جوانان میناب تامین می شد قطعا” به این شغل روی نمی آوردیم و از این که از این راه خرج خانواده را تامین می کنیم باز هم بجز جریمه های سنگین برخورد غیر منطقی با رانندگان می شود.
ابراهیم محمدی دادستان شهرستان میناب با اشاره به اینکه ؛کار باید از مجرای قانون پیگیری شود ، گفت: هیچ کاری خارج از چهارچوب قانون انجام نشده و در صورت اعتراض از هر اقدامی باید با مراجعه به مراجع قضایی و قانونی اقدام شود.
وی اقدام نیروی انتظامی را قانونی دانست و افزود: بازاریان می توانند در صورت قانونی بودن ورود اجناس به مغازه ها و انبارهای خودشان و دارا بودن برگ سبز گمرکی از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.
بازاریان از میدان شهدا تا فرمانداری راهپیمایی کردند و تجمع جلو فرمانداری از ساعت ۹ صبح شروع که پس از صحبت های فرماندار و دادستان ،تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه یافت و قرار شد جلسه شورای تامین بررسی شود و نتیجه را اعلام کنند.
باز میناب ۷۰۰ مغازه دار دارد که امروز بیش از ۴۰۰ نفر در این اعتراض و تجمع حضور داشتند.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP