تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۵در ۸:۳۲ ب٫ظ کد خبر:9426

نمایشگاه بزرگ گردشگری در کرمان برپا می شود

نمایشگاه بزرگ گردشگری در کرمان برپا می شود مکران: کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان بیستم تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه سال جاری در کرمان برپا می شود. به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، ...

نمایشگاه بزرگ گردشگری در کرمان برپا می شود
مکران:
کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان بیستم تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه سال جاری در کرمان برپا می شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی افزود: نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان در محورهای مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی، سوغات، فرهنگ بومی و گردشگری در محل سایت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق برپا می شود.
وی گفت: ظرفیت های بی نظیر استان کرمان در حوزه های مختلف و صنایع وابسته به گردشگری در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود و فعالان بخش خصوصی این صنعت حضوری چشمگیر خواهند داشت.
وی بیان کرد: در نمایشگاه مذکور غذاهای سنتی و شیرینی های محلی مناطق مختلف استان کرمان عرضه می شود و این اقدام در راستای آشنایی هرچه بیشتر هم استانی ها و گردشگران با فرهنگ و آداب و رسوم این مرز و بوم است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: اجرای موسیقی محلی و معرفی دمنوش ها و نوشیدنی های محلی از دیگر برنامه های جنبی نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان است.
وی گفت: در نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان فضای قابل توجهی به کویر شناسی اختصاص داده شده است.
وفایی افزود: دفاتر خدمات مسافرتی داخل و خارج استان در این نمایشگاه حضور گسترده دارند و این دفاتر بسته های مختلف سفر را به اقصی نقاط استان کرمان و ایران در قالب سفرهای ارزان قیمت به بازدید کنندگان ارائه می کنند.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی برای حضور در این نمایشگاه بسیار فعال ظاهر شده است بیان کرد: بدون شک نمایشگاه بزرگ گردشگری کرمان می تواند نمایی از فرهنگ بومی، آداب و رسوم و ظرفیت های تاریخی و گردشگری استان پهناور کرمان را به عنوان بزرگترین میهمانخانه ایران به نمایش بگذارد.
استان پهناور کرمان با ۲۳ شهرستان بیش از هفت هزار اثر تاریخی دارد که از این تعداد حدود ۷۰۰ اثر ثبت ملی و سه اثر ارگ تاریخی بم، باغ شاهزاده ماهان و روستای صخره ای میمند ثبت جهانی هستند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi