تاریخ انتشار:۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۲۶ ق٫ظ کد خبر:9950

بازار ماهی گورزانگ یکی از مراکز مهم عرضه و توزیع ماهی در استان و کشور

به گزارش مکران :بازار ماهی فروشان گورزانگ که از بازارهای با قدمت عرضه ماهی در هرمزگان محسوب می شود ، از ظرفیت های مهم در منطقه به شمار می رود که در صورت توجه بیشتر می تواند تاثیرات قابل توجهی در حوزه اشتغال و اقتصاد ...

Capture.png5.jpg5

به گزارش مکران :بازار ماهی فروشان گورزانگ که از بازارهای با قدمت عرضه ماهی در هرمزگان محسوب می شود ، از ظرفیت های مهم در منطقه به شمار می رود که در صورت توجه بیشتر می تواند تاثیرات قابل توجهی در حوزه اشتغال و اقتصاد خانوارها داشته باشد.
مهندس حیدری ریس اداره شیلات شهرستان میناب گفت: بازار ماهی گورزانگ معروف به پاچال با ۴۰ غرفه زمینه اشتغال را برای بیش از ۱۵۰۰ نفر را بطور مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.
حیدری افزود: اکنون فصل صید گیش ماهیان است که ماهی سارم و مقوا بیشتر صید می شود ، روزانه بطور میانگین ۲۰ تن انواع ماهی در این بازار به فروش و به اقصی نقاط کشور منجمله تهران ، اصفهان ، فارس ، خوزستان ، بوشهر و یزد ، عرضه می شود.
ریس شیلات عنوان کرد که : ماهی این بازار بیشتر از بنادر کوه مبارک ، جاسک ، سیریک ، کوهستک ، کرگان و کلاهی تامین می شود .
حیدری اضافه کرد که: از ابتدای سال تا کنون ۱۲۰۰ تن انواع ماهیان صید شده و پیش بینی می شود تا پایان سال نیز بیش از ۸ هزار تن انواع ماهی صید شود.
حوزه صیدگاه شهرستان میناب از سواحل حسن لنگی تا جومحله حدود ۴۰ کیلومتر است.
شهرستان میناب ، ۹۰ فروند لنچ و ۱۷۶ فروند قایق صیادی دارد.
گورزانگ یکی از روستاهای بزرگ بخش بندزرک میناب است که از شمال با روستای باغگلان و تم بلوچان همسایه است و در جنوب آن ، رودخانه میناب قرار دارد و فاصله آن تا مرکز شهر میناب ۱۰ کیلومتر است.
روستای گورزانگ ۴ هزار نفر جمعیت دارد و شغل اکثر آنان کشاورزی و کار در بازار ماهی فروشی است.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi