تاریخ انتشار:۲۱ مرداد ۱۳۹۵در ۸:۵۰ ب٫ظ کد خبر:11211

آیا واقعا برجام هیچ دستاوردی نداشته است؟؟

آیا واقعا برجام هیچ دستاوردی نداشته است؟؟ آیا برجام صرفا یک تجربه به حساب می اید؟؟ وکسانیکه برجام را عزت میخوانند ساده لوح هستند؟؟ اگر نگاهی به دوران پیش از برجام و آن زمان که تحریم ها و قطعنامه ها کاغذ پاره بودند بیندازیم بهتر ...

آیا واقعا برجام هیچ دستاوردی نداشته است؟؟ آیا برجام صرفا یک تجربه به حساب می اید؟؟ وکسانیکه برجام را عزت میخوانند ساده لوح هستند؟؟
اگر نگاهی به دوران پیش از برجام و آن زمان که تحریم ها و قطعنامه ها کاغذ پاره بودند بیندازیم بهتر میتوان به این سوالات پاسخ داد.
آن زمان که قطعنامه ۱۹۲۹ علیه ما صادر شد و در یکی از بند های این قطعنامه ی ظالمانه به همه کشور ها این اجازه داده شده بود که اگر حمل و نقل مشکوکی از ایران مشاهده نمودید میتوانید آن را هدف قرار دهید آن زمان که به دلیل دور زدن تحریم اعجوبه ای به نام بابک زنجانی به وجود آمد که البته بابک زنجانی تنها مشتی از خروار بابک های زنجانی است. زمانی که تحریم دارو بیمارانمان را با مشکلات فراوانی مواجه نموده بود بطوری که حتی ساده ترین دارو ها هم کم یاب شده بود. آن زمان که همه به ایران به چشم یک کشور محصور می نگریستند و حتی توسعه نیافته ترین کشور ها در رای دادن به قطعنامه های ضد ایرانی پیشتاز بودند.
حال که قطعنامه ها علیه ما باطل شده و تحریم دارو و فروش نفت برداشته شده و کشور های کوچک و بزرگ و مطرح جهان برای سرمایه گذاری به ایران سرازیر شده اند و صادرات گازوئیل و نفت و محصولات پتروشیمیمان چند برابر شده و نیز برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب توانستیم صادرات را نسبت به واردات افزایش دهیم و این یعنی خود کفایی که این موضوع در جهت پیمودن راه اقتصاد مقاومتی که مرتبا توسط رهبر انقلاب تکرار می شود میباشد.و همچنین عزت ایرانی به جایگاه خود بازگشته است آیا باز هم میتوان معتقد بود ما هیچ دستاوردی جز تجربه نداشته ایم؟؟
به آن کسانی که آن زمان خودشان تحریم را کاغذ پاره خواندند و امروز به بهانه متوقف نشدن چند تحریم کوچک به ناامید کردن مردم مشغولند باید بگوییم حنای شما دیگر رنگی ندارد ، بصیرت هشت ساله تان را ملت ایران با چشمانی باز دیده اند .البته ماهم منکر دشمنی‌ آمریکا و غرب نیستیم و اساسا زمانی بحث مذاکره و توافق پیش می آید که ما مشکل و اختلاف اساسی داشته باشیم پس با این وصف میتوان دولت یازدهم را به خاطر نشاندن دشمنانش پشت میز مذاکره تحسین کرد چرا که ابتدا با شناخت دقیق غرب توانست با زیرکی خاصی با آنها مذاکره نموده و در آخر با امتیازاتی که حتی خود غربی ها به دادن آنها به ایران معترفند تا حدودی ایشان را مغلوب سازد . و اما در آخر از دولت امید میخواهیم در جهت رفع و متوقف کردن کامل تحریم ها که مسلما رفع کاملشان و ملموس شدن اثرات آن قطعا نیاز به زمانی بیش از هفت ماه دارد چرا که مسلما اگر توقع داشته باشیم که ظرف هفت ماه نتایج یک توافق جهانی آنهم توافقی که با سخت ترین دشمنانمان امضا نموده ایم نتیجه دهد قدری عجولانه است
مسلما دولت یازدهم با تدبیر خویش اجازه نخواهد داد که واردات بی رویه چرخ های تولید کشور را بخواباند بلکه دولت خواهان انتقال تکنولوژی و فناوری است که خب ملموس شدن این امر قدری زمانبراست . البته ما از دولت پیگیری های لازم را برای اجرا شدن دقیق برجام توسط طرف مقابل که خب برخیشان کارشکنی هایی انجام می دهند که بیشتر جنبه ی سیاسی دارند را خواستاریم تا روند ملموس شدن نتایج برجام قدری سرعت بیشتری بگیرند.

محسن داوری.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi