تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۵در ۹:۳۰ ق٫ظ کد خبر:12719

تجلیل از کارکنان برتر ایمنی توزیع برق هرمزگان

  کارکنان برتر شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در بخش ایمنی در آیینی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، و کارکنان اتفاقات و عملیات مورد قدردانی قرار گرفتند. در این مراسم کارکنان برتر در بخش خط گرم،سیمبان های نمونه ایمنی،کارشناسان برتر ایمنی پیمانکاران برتر و کارشناسان نمونه ...

 

کارکنان برتر شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در بخش ایمنی در آیینی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، و کارکنان اتفاقات و عملیات مورد قدردانی قرار گرفتند.

در این مراسم کارکنان برتر در بخش خط گرم،سیمبان های نمونه ایمنی،کارشناسان برتر ایمنی پیمانکاران برتر و کارشناسان نمونه مهندسی و برنامه ریزی معرفی و از آنها قدردانی شد.

به گزارش مکران از بندرعباس؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در این آیین گفت: کارکنان این شرکت در استان وظیفه نگهداری از ۲۵ هزار ترانسفورماتور، ۲۲ هزار کیلومتر شبکه برق رسانی و خدمات دهی به بیش از ۶۳۰ هزار مشترک را برعهده دارند. مهندس عبدالصاحب ارجمند افزود: در سیستم بزرگ توزیع برق هرمزگان سیستم هایی مانند فرایندها، قوانین و دستوراتی وجود دارد که به آنها سیستم نرم افزاری اطلاق می شود.در پایه و اساس این نرم افزارها نیز افکار و ایده هایی وجود دارد که منشاء این نرم افزارها است که به آنها مغزافزار گفته می شود.  وی افزود:اگر قرار است تحولی در زندگی فردی و شغلی ایجاد شود باید به زیربنای آن یعنی مغزافزار توجه خاصی شود.
ارجمند در ادامه گفت: در مدت فعالیت دولت جدید ۴ هزار دستگاه ترانسفورماتور جدید نصب شد که رشد دوبرابری داشته است که به طور متوسط روزانه ۱۰۰ انشعاب جدید در استان واگذار و ۹ دستگاه پست جدید نصب می شود و طی سه سال گذشته نیز به طور میانگین روزانه یکهزارو ۸۰۰ متر شبکه برق رسانی احداث شده و یک هزارو ۲۰۰ متر شبکه مورد اصلاح قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اساس تمام فعالیت های ما در ایمنی و مقررات مربوط به آن است به گونه ای که همه فرایندها حول محور ایمنی باید بچرخد و قبل از هر اقدامی باید از ایمنی خود و مشترکین اطمینان حاصل کنیم.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان نیز در این آیین گفت: در بحث ایمنی کار و اهمیت آن بسیار اشاره شده است اما تکرار و یادآوری آن در رعایت ایمنی بسیار موثر خواهد بود.
محمد ذاکری افزود: جلوگیری از حادثه ای که تبعات منفی برای شخص، خانواده و جامعه دارد همانند زنده کردن دوباره شخص ارزش دارد به گونه ای که اگر به همکار خود حتی یک مسئله ایمنی را یادآوری کنیم همین تذکر یک نوع امر به معروف است.وی تاکید کرد: همه پرسنل عملیاتی خود را مسئول ایمنی خود و همکار خود بدانند و در صورت مشاهده مواردی که احتمال بروز حادثه وجود دارد تذکر لازم را به همکار خود یادآور شوند.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان نیز در این آیین گفت: منافع حاصل از سرمایه گذاری در بخش ایمنی و بهداشت کار ۲/۲  واحد به ازای هر واحد است به گونه ای که در بنگاههای زودبازده میزان بازگشت سرمایه دوبرابر در سال خواهد بود. مهندس حمید ساعدپناه افزود: در حوزه اقتصاد مهندسی، ایمنی و بهداشت کار با سرمایه گذاری در بخش تامین ابزار و لوازم حفاظت فردی به ازای هر ۴ واحد، ۴۸ واحد و در بخش آموزش تخصصی ۳۷ واحد به ازای سرمایه گذاری در ۴ واحد بازگشت سرمایه  وجود دارد که نتیجه آن افزایش سوددهی بنگاهی، افزایش نیروی کار و ارتقای جایگاه شرکت است.

وی اضافه کرد: از سال ۸۹ تا پایان سال ۹۳ تعداد حوادث ناشی از کار در شرکت توزیع برق هرمزگان از ۱۴ مورد به ۸ مورد کاهش یافت که برای کاهش این میزان نیز قرار است طرح سفیران ویژه ایمنی راه اندازی شود که در این طرح معاونین و مدیران به صورت مستمر باحضور در مدیریت های برق شهرستانها روش های نوین حفظ ایمنی را آموزش می دهند.

در ادامه این همایش نیز رئیس بازرسی کار  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به آمار حوادث ناشی از کار گفت: در ابتدای امسال تاکنون ۴۸۴ نفر در کشور براثر حوادث ناشی از کار جان باخته اند و ۹ هزارو ۲۷ نفر هم دچار مصدومیت شده اند.

بهزادی افزود: با توجه به اینکه بیشتر حوادث مربوط به بخش پیمانکاران است، از سال ۸۹ آیین نامه امور پیمانکاری به کلیه دستگاهها ابلاغ شد که دستگاهها را ملزم به تبعیت از این آیین نامه نمود. از طرفی نیز قرار شد برای افزایش سطح ایمنی کارگاهها، در کارگاههای بالای ۲۵ نفر کمیته حفاظت کار تشکیل شود تا به نحوه عملکرد کارکنان و تجهیزات مورد استفاده آنها نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: در تمام قراردادها نیز هزینه ای به نام هزینه های ایمنی در نظرگرفته شده و همه مسئولیت ها به صورت شفاف مشخص شده است. وی تاکید کرد: ابزار و تجهیزات حفاظت فردی هم باید از مراکزی تهیه شوند که مورد تایید وزارت کار باشد.

در پایان این آیین هم از سیمبانهای نمونه و منتخبین ایمنی و کارشناسان برتر معاونت مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان تجلیل بعمل آمد.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP