تاریخ انتشار:۰۹ بهمن ۱۳۹۵در ۸:۲۴ ب٫ظ کد خبر:13859

دومین گردهمایی اصحاب رسانه جنوب کرمان در قلعه گنج برگزار شد

دومین گردهمایی اصحاب رسانه جنوب کرمان جمعه مورخ ۹۵/۱۱/۸در قلعه گنج برگزار شد به گزارش پایگاه مکران به نقل از گلدشت،بختیار مجاز رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات جنوب استان کرمان در دومین گردهمایی اصحاب رسانه جنوب در قلعه گنج ، با موضوع ...

دومین گردهمایی اصحاب رسانه جنوب کرمان جمعه مورخ ۹۵/۱۱/۸در قلعه گنج برگزار شد
به گزارش پایگاه مکران به نقل از گلدشت،بختیار مجاز رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات جنوب استان کرمان در دومین گردهمایی اصحاب رسانه جنوب در قلعه گنج ، با موضوع وحدت رویه و توسعه ، ضمن اشاره به ظرفیت بالای نشریات این منطقه بیان داشت: ضروری است پرچم وحدت و انسجام در دست گرفته شود تا با یک برنامه ریزی صحیح، زمینه ی بروز هر حرکت تفرقه آمیزی از بین برود.

وی از جنوب تحت عنوان منطقه ی تاریخ و رسانه یاد کرد و افزود: جنوب کرمان با ۴۴ نشریه و ۱۰ پایگاه خبری فعال، رتبه سوم کشوری را از نظر تعدد و تکثر نشریات و رسانه‌ها به خود اختصاص داده است.

بختیار مجاز با تاکید بر شان و جایگاه بالای رسانه،دوره‌های آموزشی برای پرورش خبرنگاران تخصصی را الزامی دانست و از در صدد بودن خانه مطبوعات جهت برگزاری این دوره ها خبر داد.

مجاز خانه مطبوعات را متعلق به همه اصحاب رسانه دانست و خاطرنشان ساخت: رسانه ها می توانند ضمن پرهیز از تخریب و توهین، نظرات و نقدهای منصفانه خود را جهت رفع ایرادهای احتمالی، عنوان کنند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات جنوب استان چاپ مستمر با تاریخ ثابت، داشتن دفتر و مکان مناسب،تحلیل محتوا و انجام کارهای تولیدی،گستره ی توزیع، بیمه کردن زیرمجموعه خود، طراحی خوب و تعداد صفحات ،نحوه انعکاس اخبار همچنین حفظ شان خبرنگاران را از موارد ارزشی نشریات برشمرد.

سیدحسین طیبی معاون فرهنگی هنری اداره‌ کل فرهنگ ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این گردهمایی، با تاکید براهمیت جایگاه قلم در قران کریم به بیان نقش کلیدی رسانه ها در رشد و تعالی جامعه پرداخت و افزود:باید از ظرفیت‌ رسانه‌های جنوب در منطقه استفاده کرد چرا که این قشر تاثیرگذاری فرهنگی خاصی دارند.

طیبی ضمن آنکه فعالیت خانه مطبوعات جنوب استان را مطلوب توصیف نمود خاطر نشان ساخت: راه‌اندازی این نهاد مهم در منطقه کار بسیار سختی بود که توانسته تا کنون با درایت و وحدت بخشی چهره های برجسته فرهنگی همچون دکتر بختیار مجاز و هدایت پیرنیا موفق عمل نماید ؛با این حال انتظار می رود بتواند با همکاری و حمایت اصحاب رسانه روز به روز کارآمد‌تر و قوی‌تر شود.
وی در ادامه برنامه های مطبوعاتی از قبیل حضور در جشنواره های کشوری مطبوعات و برپایی نمایشگاه های کتاب را از موارد تاثیر گذار و نقش آفرین خانه مطبوعات دانست.

علیرضا خازنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قلعه گنج در این جلسه، ضمن خیرمقدم، حرکت خانه مطبوعات جنوب استان را در برگزاری گردهمایی عظیم اصحاب رسانه در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نقطه عطفی جهت توسعه و فرهنگ منطقه دانست و افزود: اهالی رسانه بواسطه تاثیر گذاری که دارند می توانند با انسجام و یکپارچگی خود افراد جامعه را به سوی رشد و تعالی سوق دهند.

وحدت عیدی فرماندار قلعه گنج در ادامه این گردهمایی گفت: با اعتماد مردم و سرمایه های خرد آن ها تاکنون۸۰ صندوق خرد روستایی با بیش از ۱۰ هزار عضو در شهرستان قلعه‌گنج تشکیل شده است که سبب خودباوری،امید و جوانه زدن عزت نفس در دل مردم گردیده و به زودی تعداد این صندوق ها به ۱۰۰ خواهد رسید.

وی از اعطا کردن بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ فقره تسهیلات از طریق همین صندوق‌های خرد روستایی به مردم منطقه خبرداد و افزود: با وجود خدمات آموزشی، بهداشتی، عمرانی و … ارائه شده؛ به دلیل غفلت در معیشت پایدار و هدف گذاری نکردن آن؛ حاشیه نشینی از معضلات قابل تاملی است که به توجه بیشتر مسوولین ذیربط نیاز دارد زیرا هدف نهایی از پایلوت شدن این منطقه، توانمندسازی عمده اقتصادی مردمی می باشد که با مشارکت خود آنان صورت گرفته است.

فرماندار قلعه گنج کاهش آسیب‌های اجتماعی، رشد شاخص‌های امنیتی، فرهنگی و آموزشی را از تاثیرات خوشایند این منطقه پایلوتی برشمرد و اصحاب رسانه را با توجه نقش کلیدی آن ها دعوت به همکاری نمود.

لازم به ذکر است در این جلسه اصلاحیات اساسنامه خانه مطبوعات جنوب استان کرمان، ابلاغی از وزارت فر هنگ و ارشاد اسلامی توسط مجمع عمومی به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi