تاریخ انتشار:۱۵ مرداد ۱۳۹۷در ۱۰:۵۵ ب٫ظ کد خبر:17724

گاز درب خانه شهروندان کهنوجی است ولی مردم به دنبال کپسول گاز ،چرا؟

معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که گاز طبیعی در شهر کهنوج وارد شده گفت: مردم به دلیل نداشتن تمکّن مالی توان پرداخت هزینه ها جهت خرید کنتور گاز در منازل ...

معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که گاز طبیعی در شهر کهنوج وارد شده گفت: مردم به دلیل نداشتن تمکّن مالی توان پرداخت هزینه ها جهت خرید کنتور گاز در منازل را ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حسینعلی سردشتی، معاون فنی عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان، امروز ( ۱۵ مرداد ) در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با کالای قاچاق با اشاره به اینکه از زمانی که مرزها باز شده قاچاق سوخت نیز افزایش پیدا کرده، افزود: متأسفانه کنترل و نظارت درستی در این زمینه نداریم.

وی گفت: روزانه ۴۵۰ هزار لیتر تقاضای بنزین در شهرستان های کهنوج، قلعه گنج، رودبار جنوب و منوجان وجود دارد و در ریگان تقاضای روزانه ۸۵ هزار لیتر است لذا در این زمینه جهت نظارت بیشتر و عدم سوء استفاده قاچاقچیان سوخت، باید تدابیر لازم انجام شود.

سردشتی با اشاره به اینکه بیش از یک سال است که گاز طبیعی در شهر کهنوج وارد شده اما به دلیل هزینه بالای خرید امتیاز، فقط ۳۰ درصد رشد داشته ایم، ابراز داشت: مردم به دلیل نداشتن تمکّن مالی توان پرداخت هزینه ها جهت خرید کنتور گاز در منازل را ندارند.

در ادامه این جلسه حسیبی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آمار ۳ ماهه این معاونت در خصوص مبارزه با کالای قاچاق، گفت: در زمینه مبارزه با کالای قاچاق از جمله کارهای فرهنگی انجام شده می توان به ۵ جلسه آموزشی چهره به چهره در خصوص مسائل مربوط به کالای قاچاق همچنین ۳ جلسه با رسانه ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: در زمینه مواد خوراکی در ۳ ماه سال جاری ۲۱۴ بازدید انجام شده که ۲۳ بازدید آن در شهرستان ها بوده و در حوزه دارویی ۹ بازدید و ۳۸ بازرسی انجام شده که ۳۲ مورد کشف کالای قاچاق بوده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در ۳ ماهه اول سال جاری، ۱۹۷ بازرسی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان انجام و در این زمینه ۷۶۱ قلم کشف شده است، خاطرنشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز تعداد ۲۰۳ بازدید در سال ۹۶ و ۳ ماهه اول سال ۹۷ انجام شده است.

وی بیان داشت: ۱۱ جلسه آموزشی حضوری در دانشگاه علوم پزشکی بم در خصوص مبارزه با کالای قاچاق برگزار شده است.

گفتنی است یکی از مصوبات این جلسه تشکیل قرارگاه سوخت با حضور فرمانداران شهرستان های مربوطه، مسئولین شرکت نفت و دستگاه های مربوطه در هفته آینده بود که در این زمینه مکلّف شد جهت جلوگیری از قاچاق سوخت، شرکت نفت نظارت خود را بیشتر کند.

همچنین مصوب شد شرکت گاز سهمیه خود را طبق روال قبل دوباره به مردم عرضه کند و در این زمینه نیز طی جلسه ای با فرماندار کهنوج راه حل بهتری اتخاذ شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi