تاریخ انتشار:۲۸ آبا ۱۳۹۷در ۱۲:۰۶ ب٫ظ کد خبر:18236

رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان:ارتباط صنعت با دانشگاه در اولویت است

به گزارش مکران-رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: توصعه شرکت های دانش بنیان و ارتابط دادن دانشگاه با صنعت در اولویت های ما قرار دارد. دکتر محمد خیری با اشاره به اهمیت رسانه ها و تاکید بر شفاف سازی عنوان کرد:خوشبختانه تعامل سازنده ...

به گزارش مکران-رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: توصعه شرکت های دانش بنیان و ارتابط دادن دانشگاه با صنعت در اولویت های ما قرار دارد.

دکتر محمد خیری با اشاره به اهمیت رسانه ها و تاکید بر شفاف سازی عنوان کرد:خوشبختانه تعامل سازنده ای بین رسانه ها و مراکز علمی استان به ویژه دانشگاه پیام نور هرمزگان برقرار است که امید است این مهم همواره گسترش یابد.

وی با باین اینکه دانشگاه پیام نور هرمزگان با ۱۴ مرکز در استان و دو مرکز بین الملی در جزیره کیش و قشم در حال فعالیت است افزود :خوشبختانه در سال جاری نیز پس از چند سال توانستیم در شهرستان ابوموسی نیز مجدد شاهد فعالیت کد رشته های غیر فعال دانشگاه پیام نور باشیم.

خیری با اشاره به ثبت نام دو هزار و ۴۰۰ نفر در سال ۹۷ از طریق آزمون سراسری و ثبت نام قطعی هزار و ۶۵۰ نفر گفت‌: افزود در بحث تکمیل ظرفیت در سال ۹۷ نیز خوشبختانه توانستیم ۸۵۰ نفر جذب کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان در رابطه با فعالیت های فرهنکی دانشگاه پیام نور استان گفت :خوشبتانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت که میزبانی جشنواره نشریات دانشجویی کشور در سال گذشته،اردوی راهیان نور،کارگاه ها و جلسات پرسش و پاسخ، ازدواج های دانشجویی، سفرهای مذهبی ،دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری و .. را از اهم برنامه های فرهنگی دانشگاه پیام نور در هرمزگان است.

محمد خیری از برگزاری شب شعر به نام شعرای استان و یادواره شهدای گمنام به عنوان اهم برنامه های فرهنگی آتی کشور خواند.

وی پژوهش را به عنوان یکی از وظایف مهم دانشگاه پیام نور هرمزگان خواند و گفت: برگزاری کنفرانس بین المللی علوم انسانی در هزاره سوم و تالیف ۷۸ عنوان کتاب از اهم این برنامه ها بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان همچنین از حمایت دانشگاه پیام نور هرمزگان از دانشجویان این دانشگاه در راستای تالیف و چاپ کتاب خبر داد و گفت: بدون شک در زمینه های پژوهشی دانشگاه پیام نور با تمام توان و در چارچوب قانون حمایت خواهد کرد.

خیری افزود: در رابطه با مدیریت منطقه ای پیام نور به این صورت که چند استان با مرکزیت یک استان انجام شود گفت: تمرکز گرایی از جانب ما صورت نمی گیرد و دانشگاه پیام نور مرکزی تصمیم گیرنده است.اما در برخی موارد باعث تسریع بخشی در امور اجرایی می شود.

در ادامه رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس با اشاره به فعالیت های خوب دانشگاه پیام نور در سال های اخیر در استان هرمزگان از افتتاح دفتر نهاد رهبری در مرکز دانشگاه پیام نور بندرعباس با حضور مسولین کشوری و استانی ،و ارتقای فضای آزمایشگاهی دانشگاه مرکز بندرعباس در آینده ای نزدیک خبر داد.

علیرضا مصدقی با اشاره به جایگاه دانشگاه پیام نور از نظر علمی گفت: خوشبختانه دانشگاه پیام نور   توانسته جایگاه خوبی را در جذب دانشجوهای خود در مقاطع ظرفیت تکمیلی داشته باشد.

مصدقی در رابطه با عدم برگزاری برخی کلاس ها در پیام نور افزود: پیام نور نیمه حضوری است و الزامی به حضور در کلاس درس نمی باشد اما در خصوص آزمایشگاه ها و دروس عملی اگر دانشجویان درخواست بدهند به سرعت برای آن ها کلاس برگزار خواهیم کرد و از ظرفیت دانشگاه و سایر نهاد هایی که با آنها تفاهم نامه همکاری داشته ایم استفاده خواهیم کرد.

وی عنوان داشت: در خصوص اردوهای دانشجویی و علمی ما ۹۹ درصد اردوها را در شورای فرهنگی مصوب می کنیم و خوشبختانه به اتوبوسرانی و یا هر نهاد دیگری بدهی نداریم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP