تاریخ انتشار:۱۲ خرداد ۱۳۹۸در ۱۰:۵۱ ب٫ظ کد خبر:19495

مجوز فعالیت ۱۶ کشتی ترال در جاسک لغو شد

مجوز فعالیت ۱۶ کشتی ترال در جاسک لغو شد فرماندار شهرستان جاسک از لغو مجوز فعالیت صیادی ۱۶ کشتی ترال توسط کارگروه مرز شورای امنیت ملی خبر داد. مجوز فعالیت ۱۶ کشتی ترال در جاسک لغو شد به گزارش مکران :محمد رادمهرفرماندارجاسک اظهار داشت: برخورد با تخلفات ...

مجوز فعالیت ۱۶ کشتی ترال در جاسک لغو شد
فرماندار شهرستان جاسک از لغو مجوز فعالیت صیادی ۱۶ کشتی ترال توسط کارگروه مرز شورای امنیت ملی خبر داد.
مجوز فعالیت ۱۶ کشتی ترال در جاسک لغو شد
به گزارش مکران :محمد رادمهرفرماندارجاسک اظهار داشت: برخورد با تخلفات صیادی به صورت جدی توسط شیلات انجام می‌گیرد و تخلف در صید صنعتی و سنتی تفاوتی ندارد.

وی افزود: رویکرد جدید تعاونی صیادان باید به سمت پرورش آبزیان ماهی و میگو برود و از سرمایه‌گذاری پرورش میگو و ماهی در قفس حمایت می‌کنیم.

فرماندار جاسک گفت: بنا به تخلفات کشتی‌های مربوطه ترال فعالیت ۱۶ کشتی ترال چینی در آب‌های ایران مجوزهای دریانوردی آنها توسط ابلاغ شورای کارگروه مرز شورای امنیت ملی لغو شده است و حق هیچ‌گونه فعالیت دریانوردی و صیادی و فعالیت نخواهند داشت.

رادمهر بیان داشت: آبزیان دریای عمان متعلق به تمام ایرانیان است و باید در حفظ اکوسیتسم دریایی تلاش کنیم در غیر این صورت برای بازسازی اکوسیسیتم دریایی باید بهای سنگنین بدهیم که برخی از خسارات به حوزه دریا غیر قابل جبران است.

وی ابراز داشت: کمبود ماهی در بازار ماهی جاسک غیر قابل پذیرش است و نباید تمام صید روزانه در این شهرستان به سایر شهرستان‌ها ارسال شود. دولت به ازای هر شناور قایق و لنج سوخت یارانه‌ای می‌دهد و صیادان موظفند صید خود را در جاسک عرضه کنند.

فرماندار جاسک خاطر نشان کرد: در سال رونق و تولید همگی باید اهتمام جدی در افزایش تولید و رونق اقتصادی داشته باشیم.

رادمهر ادامه داد: توسعه بنادر جاسک از اقدامات مهم دولت بوده و محور اقتصاد کشور دریامحور است. تعاونی صیادان در راه‌اندازی کارخانه‌های فرآوری دریایی سرمایه‌گذاری کنند تا چرخه تولید از ابتدا تا انتها در شهرستان جاسک صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: هفده هزار صیاد جاسکی مستقیم و غیر مستقیم از دریا امرار معاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP