تاریخ انتشار:۱۸ آذر ۱۳۹۴در ۱:۴۹ ب٫ظ کد خبر:8236

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کهنوج : وقف در شمار مهمترین منابع برای انجام امور شایسته و نیک است .

حجت الاسلام مهدی سالاری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهنوج در نشست مطبوعاتی بمناسبت هفته وقف با بیان اینکه وقف از جمله رفتارهای پسندیده ای است که شریعت زنده و پویا اسلام به ان تشویق کرده است اظهار داشت : وقف اینقدر ارزشمند ...

DSC_0022حجت الاسلام مهدی سالاری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهنوج در نشست مطبوعاتی بمناسبت هفته وقف با بیان اینکه وقف از جمله رفتارهای پسندیده ای است که شریعت زنده و پویا اسلام به ان تشویق کرده است اظهار داشت : وقف اینقدر ارزشمند است که در شمار مهمترین منابع درامد برای انجام امور شایسته و نیک قرار داده شده است .

وی افزود : انسان دوستدار رحمت و مهربانی و جویای ان است به همین منظور تمایل به احسان و نیکوکاری دارد چرا که رحمت و مهربانی را در نیکوکاری احسان کرده است ، ممکن است تصور کنیم که انسان فقط می خواهد از طرف دیگران رحمت و مهربانی ببیند ولی باید دقت داشت که فرد نیکوکار هم از کار خود لذت می برد و این ریشه در فطرت پاک انسان دارد .

سالاری بیان داشت : با اینکه با درامد موقوفات خیلی از نیازهای جامعه برطرف می شود متاسفانه استقبال خوبی از وقف در منطقه نمی شود که شاید دلیلش این است که فرهنگ وقف در بین مردم منطقه خوب جا نیفتاده است ، ما در حد توان خود سعی کرده ایم که از طریق جراید محلی و چاپ و توزیع بروشور و همچنین برگزاری همایش های وقف مردم را بیشتر با وقف و ثمرات ان اشنا کنیم .

رئیس اداره اوقاف شهرستان کهنوج تصریح کرد : یکی از مشکلات و معضلات ما عدم ثبت موقوفات در اداره اوقاف است و یکی از ماموریت های اوقاف ثبت املاک وقفی در سامانه جامع موقوفات است که وقتی در اداره اوقاف ثبت شود دیگر امکان تغیر کاربری و سوء استفاده وجود ندارد و طبق نظر واقف عمل می شود ، اداره اوقاف امانتدار خوبی برای موقوفات است و با ثبت موقوفه برای ان یک پرونده تشکیل می شود که باعث حفظ و نگهداری ان می گردد.

وی ابراز داشت : وقف سنت پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین سلام الله علیها بوده است و ما هم باید در حد توان خود صدقه جاریاز خود بجا بگذاریم و این هم نیاز به سرمایه زیادی ندارد و هر شخصی با توجه به کسب و کار خود می تواند درصدی از ان را وقف کند مثلا یک باغدار می تواند چند بوته از درختان خود را وقف کند.

حجت الاسلام سالاری گفت : هیچ جایی مطمئن تر و ایمن تر از اداره اوقاف برای موقوفات وجود ندارد و به همه مومنانی که ملکی را وقف کرده اند توصیه می کنم نسبت به ثبت ان حتما به اداره اوقاف و امور خیریه مراجعه کنند و ان را برای همیشه ثیت کنند چرا که امکان دارد در اینده این موقوفه تصرف یا به فروش برسد و یا اینکه از حالت موقوفه خارج شود. همچنین از شورا ها و دهیاران خواهشمندیم چنانچه در روستا یا منطقه خود وقفی صورت گرفته یا می گیرد با هماهنگی واقف جهت ثبت موقوفه به اداره اوقاف مراجعه نمایند .

وی در تشریح برنامه های هفته وقف بیان داشت : تشکیل ستاد وقف ، تبلیغات و اطلاع رسانی در خصوص وقف از تریبون نماز جمعه ، تهیه بروشور ، روحانیون تبلیغی و اطلاع رسانی ها ، برپایی ایستگاه های وقف در بقاع متبرکه ، برگزاری همایش وقف با حضور واقفین وهیئت امنا و خادمین بقاع متبرکه ، هیئت امنا مساجد و شوراها و دهیاران ، نواختن زنگ وقف در مدارس با هماهنگی اموزش و پرورش و انشاء نویسی با موضوع وقف از عمده کارهایی است که در هفته وقف انجام می شود .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کهنوج به کارهای انجام شده در سال ۹۴ اشاره کرد و اظهار داشت : در حوزه عمرانی کاشی کاری گنبد و نمای جلو ساختمان امام زاده ابوالقاسم (ع) به اتمام رسیده است و در حال گچ کاری داخلی این ساختمان هستند ، گچ کاری ساختمان امام زاده فضل ابن عباس نیز به اتمام رسیده و گنبد این امام زاده نیز در حال کاشی کاری است ، تعمیر گنبد بقعه متبرکه شاه اشرف به اتمام رسیده و همچنین ساخت سرویس های بهداشتی بقعه متبرکه میر مقداد نیز در حال انجام است .

وی خاطرنشان کرد در حوزه فرهنگی نیز کارهای خوبی انجام شده است که برگزاری برنامه سوگواره یاس نبوی بمناسبت شهادت حضرت زهرا (س) ، برگزاری طرح نوروزی ارامش بهاری ، برگزاری مراسمات ایام محرم و بصیرت عاشورایی ، برگزاری مراسم اربعین حسینی و برگزاری مراسمات و برنامه های دینی و مذهبی از عمده ترین ان کارها است .

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi