تاریخ انتشار:۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۵۰ ق٫ظ کد خبر:9774

ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق هرمزگان/درآمدزایی و اشتغال در صنعت کشاورزی با توسعه سواحل مکران

ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق هرمزگان/درآمدزایی و اشتغال در صنعت کشاورزی با توسعه سواحل مکران   استاندار هرمزگان از ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق استان خبرداد و گفت: با توجه به توسعه سواحل مکران می توان از طریق صنعت کشاورزی به درآمدزایی و تولید اشتغال ...

ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق هرمزگان/درآمدزایی و اشتغال در صنعت کشاورزی با توسعه سواحل مکران

 

ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق هرمزگان/درآمدزایی و اشتغال در صنعت کشاورزی با توسعه سواحل مکران
استاندار هرمزگان از ایجاد شهرک های کشاورزی در شرق استان خبرداد و گفت: با توجه به توسعه سواحل مکران می توان از طریق صنعت کشاورزی به درآمدزایی و تولید اشتغال در این منطقه دست یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، جاسم جادری امروز در نشست ستاد راهبردی شهرک های کشاورزی هرمزگان، خواستار اجرای طرح های کشت گلخانه ای در قالب شهرک های کشاورزی در شرق استان شد و اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت ها و امکانات بخش کشاورزی می توان در زمینه کشت گلخانه ای گام های قابل توجهی برداشت. وی در ادامه از امضای تفاهمنامه همکاری بین استانداری و شرکت شهرک های کشاورزی خبرداد و بیان داشت: استان هرمزگان به دلیل برخورداری از نعماتی چون قرار گرفتن در کنار آب های آزاد می تواند در کنار تولید انواع محصولات کشاورزی در زمینه صادرات نیز فعالیت های گسترده ای را برنامه ریزی کند. نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به وجود اراضی کشاورزی مناسب در استان به خصوص در منطقه شرق با توجه به ذخیره آب در سد جگین تصریح کرد: ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی با اولویت کشت گلخانه ای در دستور کار قرار دارد. استاندار هرمزگان با بیان اینکه بخش ایجاد ارزش افزوده یکی از مزایای توسعه بخش کشاورزی در شرق هرمزگان به حساب می آید افزود: طرح توسعه سواحل مکران می تواند با بهره از شهرک های کشاورزی و صادرات محصولات تولید شده در این شهرک ها از طریق دریای عمان سبب افزایش اشتغال و درآمدزایی استان باشد. جادری در بخش پایانی سخنان خود شیلات و دامپروی را از دیگر ظرفیت های هرمزگان معرفی کرد و ابراز داشت: با تشکیل یک کارگروه تخصصی با هدف انجام مطالعات اجرای طرح های کشت گلخانه ای در شرق استان، مزایا و آسیب های این طرح بررسی و نتیجه را به ستاد راهبردی اعلام کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi